$
חדשות טכנולוגיה

אפל מקימה מאיץ לסטארט-אפים בבירת ההייטק של הודו

יצרנית האייפון הכריזה על פתיחת מאיץ למפתחי אפליקציות iOS בבנגלור במקביל לביקור ראשון של טים קוק בהודו כמנכ"ל החברה ועל רקע מאמציה להרחיב את פעילותה העסקית במדינה

עומר כביר 11:4918.05.16

אפל מרחיבה את השקעתה בהודו, וצפויה לפתוח מאיץ לסטארט-אפים ומפתחים שיוצרים אפליקציות iOS בבנגלור, שנחשבת לבירת ההייטק המקומית. לדברי החברה, המאיץ ייפתח בתחילת 2017.

 

בהודעה לעיתונות ציינה אפל שעשרות אלפי מפתחים בהודו יצרו אפליקציות ל-iOS ושהמאיץ נועד לספק תמיכה בעבורם. במסגרת הפרויקט, צוותים מיוחדים של אפל יעבדו עם מפתחים וילמדו אותם על שיטות עבודה מועדפות, וסייעו להם בחידוד כישוריהם ובשיפור העיצוב, האיכות והביצועים של האפליקציות שלהם.

 

"בהודו נמצאת אחת מקהילות המפתחים התוססות והחדשניות בעולם", אמר מנכ"ל אפל, טים קוק. "עם פתיחת המתקן החדש בבנגלור נספק למפתחים גישה לכלים שיסייעו להם ליצור אפליקציות חדשניות למשתמשים בכל העולם".    

 

בהודו דחו את הבקשה של אפל למכור מכשירים מחודשים בהודו דחו את הבקשה של אפל למכור מכשירים מחודשים

 

ר. צ'אנדראשקאר, נשיא איגוד חברות התוכנה ההודי NASSCOM, הוסיף: "להשקעה של אפל בבנגלור באמצעות הסטארט-אפ יהיו השפעות מרחיקות לכת על קהילת המפתחים. הידע והכישורים שהם יקבלו ישפרו משמעותית את עיצוב האפליקציות שלהם ויסייעו להם להגיע לשווקים גדולים יותר. יוזמות כאלו מניעות את המדינה קדימה ומקדמות את המאמצים ליצור מגזר טכנולוגיה בר-קיימא".

 

אפל הודיעה על הקמת המאיץ ביום שבו מגיע קוק לביקור ראשון בהודו כמנכ"ל החברה, במהלכו הוא עתיד להיפגש עם ראש הממשלה נרנדרה מודי. קוק מגיע למדינה על רקע מאמצי אפל להרחיב משמעותית את פעילותה העסקית בהודו ולהגדיל את נתחה בשוק הסמארטפונים במדינה, שעומד כיום על 2% בלבד.

 

טים קוק בסין טים קוק בסין צילום: twitter_TimCook

 

הביקור נערך אחרי שבתחילת החודש דחתה הודו את בקשתה של אפל לייבא ולמכור במדינה אייפונים מחודשים, מהלך שהיה מסייע לה להוזיל את מחירי המכשירים שלה במדינה ולהגביר את התחרות מול היצרניות המקומיות הזולות ששולטות בשוק.

 

לפי הערכות, במסגרת הביקור יפעל קוק לקידום תוכניות עסקיות אחרות של אפל בהודו, בתקווה שאלו לא יחסמו על ידי רגולטורים. בהקשר זה, ניתן לראות בהכרזה על הקמת המאיץ צעד שנועד להגדיל את הרצון הטוב כלפי אפל במסדרונות השלטון.

 

קוק יגיע להודו מסין, שם ביקר ימים ספורים אחרי שאפל הכריזה על השקעה של מיליארד דולר באפליקציית הזמנת הנסיעות המקומית Didi Chuxing.קוק ניצל  את הביקור בסין על מנת לבחון מקרוב את ההשקעה החדשה, באמצעות הזמנת נסיעה באפליקציה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x