$
חדשות טכנולוגיה

אפל משקיעה מיליארד דולר במתחרה הסינית של אובר

ההשקעה בחברת דידי צ'אקסינג הסינית היא הגדולה ביותר של אפל מאז שרכשה את ביטס ב-3 מיליארד דולר ב-2014

נמרוד צוק 09:5513.05.16
אפל משקיעה כמיליארד דולר בחברת הטכנולוגיה והנסיעות הסינית דידי צ'אקסינג (דידי קוואידי בשמה הקודם), המתחרה העיקרית של אובר בשוק הסיני, כך הודיעה אתמול (חמישי) החברה. זו ההשקעה הגדולה ביותר של החברה מאז רכשה את ביטס ב-2014 תמורת 3 מיליארד דולר.

 

המהלך מגיע באותו היום שבו איבדה אפל את הבכורה כחברה הבורסאית בעלת השווי הגדול בעולם לאלפבית, חברת האם של גוגל, בפעם השנייה בחודשים האחרונים, לאחר הצלילה בשער המניה שלה בעקבות הדו"ח הרבעוני האחרון, שהיה הגרוע ביותר בשנים האחרונות בשורה של פרמטרים.

 

הסיבות להשקעה שלה בחברה הסינית, ששוויה מוערך ב-25 מיליארד דולר, אינן ידועות, אבל גורמים בשוק מעריכים כי יש לכך קשר לעבודה החשאית של אפל על מכונית אוטונומית או טכנולוגיות עבור מכוניות כאלו. אובר, המתחרה העיקרית של דידי צ'אקסינג בסין, עובדת גם היא על טכנולוגיות דומות.

שביתה של נהגי אובר בניו יורק. אפל משקיעה במתחרה שלה שביתה של נהגי אובר בניו יורק. אפל משקיעה במתחרה שלה צילום: איי אף פי

 

דידי צ'אקסינג נוצרה בפברואר 2015 ממיזוג של שתי חברות מתחרות שפעלו בענף אפליקציות המוניות בסין, דידי דאצ'ה של ענקית האינטרנט טנסנט וקוואידי דאצ'ה שפעלה גם היא בגיבוי טנסנט לצד השקעות מעליבאבא, כאשר החברה הממוזגת זכתה לשם "דידי קוואידי". בספטמבר היא החלה במהלך של שינוי מיתוג במסגרתו שונו השם, הלוגו ואלמנטים נוספים כחלק ממאבקה בלחץ מצד הרגולוציה הסינית וחברות המוניות הוותיקות במדינה, לצד תוכנית להתרחבות בינלאומית. במקביל גייסה החברה כ-3 מיליארד דולר. מנגד, אובר פועלת בחודשים האחרונים להרחבת נוכחותה בסין ל-100 ערים נוספות.

 

החברה הסינית משתפת פעולה עם ליפט, יריבתה הגדולה של אובר בארה"ב, והיא מאפשרת למשתמשיה המבקרים בארה"ב, להזמין מוניות מליפט ישירות מהאפליקציה, בנוסף להשתתפות בסבב ההשקעות האחרון בחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x