$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל אינטל העולמית מציג את חזון החברה ומתמקד במחשוב ענן

בריאן קרזניץ' פרסם היום את החזון של אינטל לשנים הקרובות והתמקד בחמישה תחומים שונים: מחשוב ענן, האינטרנט של הדברים, זיכרונות, קישוריות וחוק מור

מאיר אורבך 14:5008.05.16

תחת עננת הפיטורים המאסיביים בחברה, פרס היום מנכ"ל אינטל העולמית את חזון החברה לשנים הקרובות. בחזונו מתמקד קרזניץ בענן, אינטרנט של הדברים, זיכרונות, קישוריות וחוק מור. החזון של החברה אמור להוציא אותה מעולם ה-PC אל עולם רחב יותר של יכולות. לשם כך תצטרך אינטל להשקיע בשינוי החברה ובעיקר ברכישת טכנולוגיות רבות שעדיין לא מצויות בה.

במכתבו אמר קרזניץ שהעתיד של אינטל מושתת על חמש הנחות מרכזיות: "ראשית, הענן הוא המגמה החשובה ביותר שמעצבת את עתיד העולם החכם והמחובר, ולפיכך גם את העתיד של אינטל. שנית, ה'דברים' הרבים שמהם מורכב עידן ה'אינטרנט של הדברים' וגם התחום המסורתי שלנו – עסקי המחשבים – מקבלים משמעות וערך רב יותר כאשר הם מחוברים לענן. טכנולוגיות זיכרון, או שבבים שניתן לתכנת, יספקו בעתיד מוצרים מסוג חדש לגמרי עבור מרכזי נתונים וה'אינטרנט של הדברים'. תשתית הדור החמישי (G5) תהיה הטכנולוגיה העיקרית באמצעותה ניתן יהיה להשיג גישה לענן ובמקביל להתקדם לעולם מחובר יותר בכל עת. ולבסוף – ש'חוק מור' המוכר, ממשיך להיות רלוונטי ואינטל ממשיכה להוביל הודות להשפעה כלכלית ממשית שהיא מחוללת.

בריאן קרזניץ' מנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ' מנכ"ל אינטל צילום: אי פי איי

 

"הענן ומרכז הנתונים הם המרכיב הראשון. יותר ויותר אנו רואים כיצד וירטואליזציה ותוכנה מגדירות את תשתית הענן ומרכזי הנתונים. זהו יתרון מבחינתנו מאחר ואנו מחזקים את דריסת הרגל שלנו במרכזי הנתונים עם ארכיטקטורה של אינטל, אך יש עוד ערך רב הממתין למיצוי בענן ובמרכז הנתונים, ואנליטיקה היא המפתח להשגתו. אנו נאיץ את העוצמה והערך של האנליטיקה בכך שנמשיך לחדש עם מחשוב עתיר ביצועים, ביג דאטה ויכולות של למידת מכונה.

 

"המרכיב השני הוא המגוון הרחב של 'דברים' מחוברים. ה'דברים' הם המחשבים האישיים שלנו וכל ההתקנים החכמים – מכשירים, חיישנים, קונסולות וכל התקן אחר שאנו מחברים לענן. 'מחברים לענן' הן המלים החשובות ביותר משום שמשמעותן שכל מה שההתקן עושה ניתן לייצוג באמצעות נתונים, להימדד בזמן אמת ולהיות נגיש מכל מקום. ההזדמנות הגדולה ביותר לאינטל ב'אינטרנט של הדברים' היא שתחום זה מכסה למעשה כל היבט של חיינו כיום. ברוב תחומי התעשייה והמסחר – בין אם מדובר בנעליים ובגדים או בבתים ומכוניות – 'האינטרנט של הדברים' מחוללת מהפך. אינטל תתמקד במכוניות אוטונומיות (ללא נהג), בתעשייה ובקמעונאות כתחומי הצמיחה העיקריים של 'האינטרנט של הדברים'. אך באופן דומה, אנו מתייחסים לעסקי הליבה שלנו – כלומר המחשבים האישיים והניידים – כאחת הווריאציות הרבות של 'הדברים' המחוברים, וכזו המניעה את אסטרטגיית הבידול והפילוח שלנו.

 

"המרכיב השלישי הוא זיכרון ופתרונות ניתנים לתכנות. ארכיטקטורת Rack Scale, זיכרון 3D XPoint, FPGAs וסיליקון פוטוניקס – אלה רק כמה דוגמאות לטכנולוגיות שאינטל מפתחת בשנים האחרונות ותכניס לייצור בקרוב. בשנים הבאות נשיק הרבה חידושים ומוצרים פורצי דרך לתשתית הענן ומרכזי הנתונים. חידושים אלה יחוללו מהפכה בביצועים ובארכיטקטורה של מרכזי הנתונים. עובדה מרגשת עוד יותר היא שלכל אחת מטכנולוגיות אלו יש מפת דרכים ארוכה המבטיחה צמיחה בשנים הבאות.

 

"קישוריות היא המרכיב הרביעי. מה שמחבר את כל חלקי מעגל הקסמים שתיארתי היא הקישוריות – העובדה שאספקת כוח מחשוב להתקן וחיבורו לענן מגדילים את ערכו ומשמעותו. המכוניות האוטונומיות – הפועלות ללא נהג – הן דוגמה מצוינת לכך. הן חייבות להיות מקושרות לענן, והענן חייב להיות בעל יכולות למידת מכונה על מנת שיונחה באמצעות האלגוריתמים ומערכי הנתונים המעודכנים ביותר שיאפשרו לכלי הרכב לפעול בבטחה. לכן, הקישוריות חיונית לכל אחד ממגזרי "הענן לדברים" שאנו מניעים. אינטל תופסת עמדת הובלה בעולם המתקדם לקראת ה-G5 הודות לעוצמה הטכנולוגית שלנו המאפשרת לנו לספק מערכות מקיפות, ממודמים ועד תחנות בסיס, בכל צורות הקישוריות הקיימות כיום ושיהיו קיימות מחר.

 

המרכיב החמישי הוא 'חוק מוּר'. חוק מור הוא כלל כלכלי יסודי ואינטל ממשיכה לרתום אותו לשירותה. החוק אומר שאנו יכולים להקטין את ממדי הטרנזיסטורים ב-50% לערך בעלות קבועה והודות לכך להכפיל את מספר הטרנזיסטורים באותה עלות (או לייצר את אותו מספר של טרנזיסטורים בחצי העלות). התפיסה הזו הניעה את המהפכה הטכנולוגית שאנו חיים מדי יום. ההובלה של אינטל בחוק מור הניעה את המוצרים המספקים צמיחה מסיבית בעוצמת המחשוב ושיפור מתמיד ביתרונות כלכליים ותמחור. ב-34 שנות עבודתי בתעשיית המוליכים למחצה הייתי עד לנבואות על מותו המתקרב של חוק מור לפחות ארבע פעמים. כעת, כשאנו עוברים מטכנולוגיית 14 ננומטר לטכנולוגיית 10 ננומטר, ומתכננים להגיע גם ל-7 ו-5 ננומטר ואף יותר מכך, הרלוונטיות של חוק מור ברורה מתמיד ואתם תהיו עדים להשקעה מתמשכת בקיבולת ייצור ומו"פ שיבטיחו זאת.

בצירוף של כל המרכיבים האלה אלה לאלה, אינטל נמצאת בעמדה ייחודית להנעת הענן ויצירת עולם חכם ומחובר מתמיד. אנו רואים הזדמנויות עצומות בצמיחת מעגל הקסמים הזה – שכל מרכיביו קשורים זה לזה באמצעות קישוריות, ויוצרים ערך נוסף על סמך ההיגיון הכלכלי של חוק מור.

 

אנו נמצאים בתקופה שבה לטכנולוגיה יש ערך לא רק בהתקנים שהיא יוצרת אלא גם בחוויות שהיא מאפשרת. אינטל תוביל את העידן הזה בכך שתישאר נאמנה למורשת שלה כממציאה ויוצרת, וכמובילה העולמית בייצור וחדשנות. נמשיך להוביל כחברה בעלת מוקד רחב יותר וביצוע חד יותר, ובכך ניצור ערך ללקוחותינו, שותפינו ובעלי המניות שלנו לטווח הארוך, ונשיג את המשימה שקבענו לעצמנו: להוביל לעולם חכם ומחובר יותר. מה שאנו עושים באינטל כיום ישנה את החברה, התעשייה והעולם כולו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x