$
חדשות טכנולוגיה

כדי להיאבק באלימות נגד נשים: הודו תחייב התקנת כפתור מצוקה בסמארטפונים

ממשלת הודו תדרוש מיצרניות הטלפונים להתקין כפתור מצוקה פיזי בכל המכשירים המשווקים במדינה החל מינואר 2017 או לעדכן את מערכת ההפעלה במכשירים ישנים

נמרוד צוק 15:4127.04.16
ממשלת הודו יוזמת מהלך רדיקלי בניסיון להיאבק במכת האלימות נגד נשים במדינה: החל מינואר 2017, הודיע אתמול משרד התקשורת ההודי, יידרשו כל מכשירי הסלולר שנמכרים במדינה להגיע עם פונקציה מובנית של "כפתור מצוקה", שתשלח בקשת עזרה דחופה למשטרה ולאנשים קרובים שבעל הטלפון יגדיר. בנוסף, עד 2018 יידרשו כל המכשירים לכלול מקלט GPS שיאפשר לאתר את בעלת המכשיר במקרה שהיא נפלה קרבן לתקיפה.

בסמארטפונים יופעל מצב "כפתור המצוקה" באמצעות שלוש לחיצות רצופות על כפתור העוצמה, ובמכשירים בסיסיים בעלי מקלדת מספרים, בלחיצה ארוכה על מספר 5 או 9. עבור מכשירים ששווקו לפני המועד, החברות המשווקות יידרשו למצוא פתרון לעדכון מערכת ההפעלה של המכשיר כך שתכלול את הפונקציה, וזה יוצע ללקוחות במרכזי השירות שלהן. החוק לא קבע כיצד להתמודד עם מקרים של שיגור הודעות מצוקה בטעות.

משרד התקשורת התעקש על התקנת כפתור מצוקה פיזי משרד התקשורת התעקש על התקנת כפתור מצוקה פיזי

 

פונקציות דומות כבר קיימות בהודו בצורה של אפליקציות אייפון ואנדרואיד, ובשנה שעברה הוסיפו גם אובר והמתחרה המקומית Ola כפתורי מצוקה לגרסה ההודית של האפליקציות שלהן, בעקבות מספר מקרי אלימות מתוקשרים בהם אונס של נוסעת על ידי נהג אובר.

 

עם זאת, משרד התקשורת יחד עם "המשרד להתפתחות האשה והילד", הצהיר בהודעה לעיתונות על החוק החדש כי מבחינתו פתרונות כאלו אינם מספקים, ויש צורך בכפתור מצוקה פיזי. "כפתור פיזי עדיף על אפליקציה מאחר ולנשים במצבי מצוקה יש לא יותר משנייה או שתיים לבצע את הפעולה, ובמקרים רבים של תקיפה פיזית או מינית התוקף ינסה להגיע לטלפון של הקורבן ולנטרל אותו".

 

כפתורי המצוקה, מקווים במשרד להתפתחות האשה והילד, לא רק ישמשו אמצעי להזעקת עזרה במקרה של תקיפה אלא גם יתפקדו כגורם מרתיע שיצמצם את מספר ניסיונות התקיפה עצמם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x