שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

חברת הפודטק EQUInom גייסה 1.25 מיליון דולר

EQUInom פיתחה טכנולוגיה ותהליכי ביו-אינפורמטיקה להשבחת הרכב הזרע ואיכותו כדי להתאים גידולים ספציפיים למוצרי מזון יעודיים

מאיר אורבך 13:0113.04.16

חברת הזרע 39 השקיעה 1.25 מיליון דולר בחברת הפודטק EQUInom, כך נודע ל"כלכליסט". במקביל חתמה EQUInom, העוסקת בטיפוח והשבחת זרעים לתעשיית המזון העולמית, על הסכם עם Obela, מיזם משותף של חברת פפסיקו וקבוצת שטראוס, לשיתוף פעולה בפרויקט טיפוח המשתמש בטכנולוגיה ובתהליך הטיפוח החישובי של EQUInom. הסכום שגייסה EQUInom בסבב השני יסייע לחברה לקדם פיתוח והשבחה של זרעי חלבון מהצומח באמצעות טכנולוגיות ביו-אינפורמטיקה, סך גיוסי החברה מסתכמים ב-2.25 מיליון דולר לאחר גיוס של מיליון דולר ממשקיעים פרטיים.

 

בכוונת EQUInom, שמעסיקה כיום 14 עובדים בקיבוץ גבעת ברנר, לגייס 6 עובדים נוספים בשנה הקרובה המשלבים ידע אקדמי בגנטיקה ובחקלאות, בדגש על אנשי מקצוע בתחום טיפוח הזרעים המעוניינים לשלב בין עבודת שדה לעבודה מחקרית. חברת EQUInom הוקמה בשנת 2012 על ידי ד"ר גיל שלו, המכהן כמנכ"ל החברה.

ד"ר גיל שלו מנכ"ל אקווינום ד"ר גיל שלו מנכ"ל אקווינום צילום: אסנת קרסננסקי

 

 

עד כה, EQUInom פיתחה זני-על של שומשום וקינואה שמאפשרים לחקלאים לגדל שני מוצרי מזון אלה באופן משתלם תוך שיפור הערך התזונתי שלהם. המוצרים הראשונים של החברה נמצאים בשלבי קדם מסחרי וצפויים להגיע לשוק בשנתיים הקרובות.

 

ד"ר גיל שלו, מנכ"ל EQUInom, מסר: "הטכנולוגיה והתהליכים מבוססי הביו-אינפורמטיקה שפיתחנו מאפשרים לנו לבצע תהליך להשבחת והוזלת כל מוצר מזון המבוסס על צמחים. הפיתוחים הייחודיים של EQUInom מאפשרים להגדיל את סיכויי ההצלחה של פרויקטים לטיפוח זרעים (plant breeding) פי 10, בלי לשנות את מסגרת התקציב ותוך קיצור של פי 2 בזמן הפרויקט ביחס לשיטות עבודה רגילות. בין היתר, האלגוריתמים שלנו מבצעים בחירה רחבה של גנים במטרה לפתח זנים בעלי ערך שוק מקסימלי".

 

הטכנולוגיה שפותחה ב-EQUInom מאפשרת להשביח באופן מדויק את הרכב הזרע ואיכותו, ובכך להתאים גידולים ספציפיים למוצרי מזון יעודיים ולאפשר לחברות המזון לקבל חומרי גלם מותאמים לדרישתם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x