$
הוועידה המוטסת
הוועידה המוטסת גג עמוד

הוועידה המוטסת

סמנכ"ל דרופבוקס: "בעמק הסיליקון חושבים רק על שווי, לא על הסיבה ליזמות"

אדיטיה אגארוול סמנכ"ל ההנדסה של ענקית האחסון דרופבוקס היה מהעובדים הראשונים של פייסבוק. "אם אתה בונה מוצר שעושה אנשים מאושרים יותר, זכית. לפעמים אפילו אני שוכח את זה"

אסף גלעד, סן פרנסיסקו 18:1012.04.16

"אני לא מרוצה ממה שקורה בעמק הסיליקון. היא הפכה יותר מדי ממוקדת בשווי של חברות ובגיוס כספים. אנשים שכחו למה אנחנו רוצים להיות יזמים ולהקים חברות", כך אמר סמנכ"ל ההנדסה של ענקית האחסון דרופבוקס, אדיטיה אגארוול, בשיחה עם חברות סטארט-אפ ישראליות שהגיעו לסן פרנסיסקו כחלק מהוועידה המוטסת Unitetech של "כלכליסט", יונייטד איירליינס ובנק הפועלים. "יזמים מקימים חברות כדי לייצר פתרון ארוך טווח לבעיה בה נתקל המשתמש. אם אתה בונה מוצר שעושה אנשים מאושרים יותר ובעלי פריון גבוה יותר, זכית. לפעמים אפילו אני שוכח את זה".

אגארוול, בן 34 בלבד, נחשב למספר שלוש בדרופבוקס אחרי שני המייסדים, דרו יוסטון ואראש פרדוזי. סמנכ"ל ההנדסה בילה חלק נכבד מהקריירה שלו דווקא בפייסבוק. הוא היה העובד העשירי שהצטרף אליה, ובין היתר היה שותף בפיתוח מנוע החיפוש של הרשת החברתית. "פגשתי את מארק צוקרברג בקיץ 2005 (שנה לאחר ייסודה של פייסבוק, א"ג). אם ראיתם את הסרט 'הרשת החברתית' ושמתם לב לחדר שבו מתכנסים העובדים הראשונים של פייסבוק - אני הייתי שם. הייתי בן 22, בדיוק סיימתי את הלימודים ורציתי לעבוד בעבודה שבה אוכל לשתות בירה ולכתוב קוד. זה היה מעולה, תמיד נמשכתי לכתיבת קוד".

 

אדיטיה אגארוול. "רצינו לשנות את המערכת" אדיטיה אגארוול. "רצינו לשנות את המערכת" צילום: עמית שעל

 

אגארוול התבקש לכתוב את מנוע החיפוש של פייסבוק ועם השנים התקדם בחברה עד שניהל את כל היבטי ההנדסה של פייסבוק: מהניוז פיד, דרך ממשק המסרים והקבוצות. "עזבתי ב- 2011", הוא מספר. "היה כיף לעבוד בפייסבוק, אבל היא גדלה מאוד ואני חיפשתי אתגר חדש". לדרופבוקס הוא הצטרף ב-2012, לאחר שמכר לה את סטארט-אפ השיתוף הארגוני Cove, וכיום הוא אחראי לכך ש-500 מיליון המשתמשים של דרופבוקס יוכלו לגשת בקלות למסמכים שלהם, ולאפשר להם לאצור עוד ועוד קבצים, נוסף על מיליארדי מיליארד הקבצים שכבר מאוחסנים שם. "את המוצר של קוב הקמנו באמת מתוך כוונה לשפר את חייהם של אנשים, לשנות את הדרך שבה הם חולקים מידע ומתקשרים זה עם זה, ולשפר את הדרך בה עובדים, שמבזבזת את הזמן על מייל ועל יישומים שונים. בקוב רצינו לשנות את המערכת".

 

אגארוול היה מאדריכלי רכישת הסטארט-אפ הישראלי Cloudon שהקים מאיר מורגנשטרן בשנה שעברה, ומפעיל מרכז שמעסיק כיום קרוב ל- 30 עובדים בהרצליה. בחודש יוני האחרון התראיין אגארוול ל"כלכליסט" בעקבות הרכישה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x