שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

קיידנס רכשה את רוקטיק הישראלית

רוקטיק, שהוקמה על ידי יוצאי יחידת 8200, מפתחת טכנולוגיה לייעול תהליך הפיתוח בחברות שבבים. סכום העסקה מוערך בכ-50 מיליון דולר. 25 עובדי רוקטיק יצטרפו למרכז הפיתוח של קיידנס בישראל

מאיר אורבך 16:5611.04.16

חברת הסטארט-אפ הישראלית רוקטיק נרכשה על ידי חברת קיידנס העולמית. חברת קיידנס היא יצרנית של מערכות לתכנון שבבים ומחזיקה מרכז פיתוח בישראל. בעקבות הרכישה יצטרפו 25 עובדי רוקטיק למרכז הפיתוח של קיידנס בישראל. סכום העסקה לא נמסר, אך הוא מוערך כ-40-30 מיליון דולר.

רוקטיק הוקמה ב-2009 על ידי תומר בן דוד, שמשמש כמנכ"ל החברה, אורי טל, שמנהל את חברת הבת של החברה בארצות הברית, ושי מזרחי, הטכנולוג הבכיר של החברה. מייסדי החברה שירתו יחדיו ביחידת 8200. מוצר התוכנה הראשי של החברה, RocketSim, נועד לייעל את תהליך הפיתוח בחברות שבבים על ידי האצת זמן סימולציית הבדיקה. בימים אלה מקיימת חברת רוקטיק תהליך פיילוט בישראל עם חברות השבבים צורן ומלאנוקס. 

הצוות של רוקטיק הצוות של רוקטיק

 

 

רוקטיק יושבת כיום ברמת גן ובעמק הסיליקון, ובין משקיעיה ניתן לציין את קרנות הון הסיכון אינטל קפיטל, פרגרין ופרטק, המשקיע הפרטי אבררהם פריד ומשקיעים פרטים נוספים, כך על פי IVC. 

 

מהחברה נמסר שהמשא ומתן עם חברת קיידנס היה מהיר מאוד. הרכישה נחשבת למשמעותית בתחום של פיוח התוכנות לייצור שבבים.

 

ליאור שחורי, שותף בקרן הון סיכון פרגרין, ומנהל חממת אינסנטיב, שליווה את רוקטיק מהקמתה, מסר: "כשביצענו את ההשקעה ברוקטיק, רוב הקרנות בארץ לא רצו לקחת סיכון ונמנעו מהשקעה בתחום השבבים. יתר על כן, המוצר של רוקטיק התבסס על רעיון טכנולוגי מורכב שטמן בחובו אתגר טכנולוגי עצום. אחד הגורמים שהובילו אותנו להשקעה הייתה האיכות שהקרין צוות היזמים, גורם נוסף שתרם למהלך הוא הגיבוי שקיבלנו מתכנית החממות, שמהווה עדות נוספת לחיוניותה של תכנית זו לתעשיית ההייטק בישראל".

 

 

ב-2011 השקיעה ברוקטיק ענקית השבבים אנווידיה 2.5 מיליון דולר ואף חתמה איתה על הסכם ל לאספקה של תוכנות האצה לסמולציה למהנדסי הפיתוח של חברת אנווידיה בעולם, לשם פיתוח הדור הבא של שבבי החברה במאיצים הגרפיים מתוצרתה. את רוקטיק ייצגו עוה"ד אלי ספרונג, יניב אהרונוביץ' ושני ניסים ממשרד תדמור ושות' פרופ' יובל לוי ושות'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x