$
הייטק והון סיכון

המדען הראשי השלים את בחירת המשתתפים בתוכנית החממות

לשכת המדען הראשי השלימה את בחירת הזוכים במרכז החממות: דה טיים, מד-אקס, ג'יי.וי.פי לבס ו-אי הלת' ונצ'רס מצטרפים ל-15 זוכים קודמים שנבחרו בתהליך החדש

מאיר אורבך 11:2215.03.16

לשכת המדען הראשי הכריזה היום על ארבעה זוכים חדשים במכרזי החממות: דה טיים, מד-אקס, ג'יי.וי.פי לבס ו-אי הלת' ונצ'רס. חממות אלו הצטרפו ל-15 אחרות שנבחרו בתהליך החדש.

דה טיים (TheTime) נבחרה להמשיך ולהפעיל את החממה הטכנולוגית בבעלותה בתל אביב. החממה, בבעלות אילן שילוח וניר טרלובסקי יחד עם IPG/מקאן, יורוקום תקשורת, ויולה קרדיט ואחרים, פועלת כשבע שנים. בתקופת הזיכיון הבאה היא תתמקד בהשקעות בתחומי התוכנה והתקשורת הכוללים את האינטרנט של הדברים (IoT), בתים חכמים, ערים חכמות, כלי רכב מחוברים ומחשוב לביש.

 

אבי חסון. המדען הראשי אבי חסון. המדען הראשי צילום: עמית שעל

 

מד-אקס (MedX) נבחרה להקים ולהפעיל חממה טכנולוגית באור יהודה. החממה בבעלות Boston Scientific, Intellectual Ventures, מד-אקסלרטור וחברת המסחור של ביה"ח תל-השומר תשקיע בתחום המכשור הרפואי, רפואי משולב ורפואה דיגיטאלית המיועדים לניתוחים, דיאגנוסטיקה ולטיפולים.

 

ג'יי.וי.פי לאבס (JVP Labs) נבחרה להמשיך ולהפעיל חממה טכנולוגית בירושלים. החממה היא בבעלות קרן הון הסיכון JVP שאליה הצטרפו במסגרת ההליך התחרותי חברות מוטורולה, רילייאנס (Reliance Industries) וחברת היישום של האוניברסיטה העברית, היא תתמקד בהשקעות בתחומי התוכנה והתקשורת.

 

אי הלת' ונצ'רס (EHV) נבחרה להקים ולהפעיל חממה טכנולוגית במודיעין עילית. החממה, בה שותפים קופת חולים מכבי, Cleveland Clinic, eHealth Ventures יחד עםDowning partners ,Shanghai Creation, Shafa Invesco, מדיסון פארמה ואחרים, תתמקד בהשקעות ברפואה דיגיטאלית.

 

הזכיינים שייבחרו ייהנו מתקופת זיכיון של 8 שנים במהלכה יוכלו הפרויקטים לקבל תמיכה מהמדינה בשיעור השתתפות של 85% מהתקציב שיאושר לכל חברה.

 

ד"ר אניה אלדן. מנהלת זירת הזנק ד"ר אניה אלדן. מנהלת זירת הזנק

 

אניה אלדן, מנהלת זירת הזנק, מציינת כי "תכנית החממות עברה שינוי משמעותי בשנת 2012 והחל משנה זו נבחרים הזכיינים בתהליך תחרותי ועל בסיס הערך המוסף המשמעותי שהן יכולות לתרום בהובלת חברות בשלביהן הראשונים, אם באמצעות הנגשת רשת הקשרים הרחבה שלהם לשותפים ולקוחות פוטנציאליים, ואם בניסיון עסקי וטכנולוגי רב בהבאת מוצרים לשוק. אלדן מוסיפה כי הליכים תחרותיים אלו הביאו עמם הצעות רבות ואיכותיות במיוחד אשר הקשו מאוד על תהליך הבחירה".

 

אבי חסון, ראש הרשות והמדען הראשי מוסיף כי "זירת הזנק הוקמה על מנת לתת מענה רחב לצרכי הסטארט-אפים בישראל, החל מיזם בודד בשלב הרעיון ועד חברות צעירות בשלב תחילת המכירות או ניסויים הקליניים בחברות רפואיות. תכנית החממות הטכנולוגיות מציעה לחברות צעירות השקעה משמעותית (עד 800 אלף דולר) לצד ערך מוסף עסקי על ידי בעלי המניות של החממה" 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x