$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

סייבר ארק ממשיכה לקנות: רכשה את אגתה מהוד השרון

ענקית אבטחת המידע משלימה רכישה שלישית השנה בארץ וקונה את הסטארט־אפ הישראלי במיליוני דולרים. במקביל בוחנת מיזוג עם צ'ק פוינט כדי ליצור חברת־על ישראלית

אסף גלעד 09:3309.03.16

רכישה שלישית בישראל לחברת אבטחת המידע הישראלית סייבר ארק(CyberArk). הענקית הישראלית שנסחרת בנאסד"ק השלימה כבר לפני כמה חודשים את רכישת הסטארט-אפ הישראלי אגתה (Agata Solutions) במיליוני דולרים אך לא הודיעה על העסקה. עם זאת, לפני כמה ימים חשפה סייבר ארק בארה"ב מוצרים שפותחו על ידי אגתה, בהם תוכנות לזיהוי מוקדם מתקפת סייבר על ידי זיהוי מוקדם של גניבת הרשאות באמצעות ניתוח הרשת. 

 

אגתה היא חברה קטנה מהוד השרון שמעסיקה פחות מעשרה עובדים והיא מעולם לא גייסה הון מקרנות, מלבד מענקים מהמדען הראשי בתחילת פעילותה. כל התמורה על הרכישה עברה לידי המייסדים, ירון נתן ואיציק מג'ר, שמחזיקים מחצית ממניות החברה כל אחד. נתן ומג'ר ייסדו את אגתה ב-2010 לאחר שעזבו את חברת טכנולוגיית התקשורת אלוט, שם כיהנו בתפקידים בכירים: נתן שימש כמנהל פיתוח בכיר ומג'ר כמנהל בדיקות ואיכות.  

אודי מוקדי, מנכ"ל סייבר ארק אודי מוקדי, מנכ"ל סייבר ארק

 

אגתה עוסקת באיתור מתקפות סייבר ברשת הארגונית על ידי ניתוח התעבורה המתהלת בה. היא יכולה לגלות בצורה זו סימנים של מתקפה בשלב המוקדם שלה כמו גניבת ססמאות, תנועה ברשת או מינוף הרשאות, נכסים שמכונים פרוטוקלי אימות. אגתה בוחנת את התנועה על גבי הרשת ומייצרת תבניות נורמליות ואב-נורמליות בהתאם לתנועות על הרשת שהיא בוחנת, באמצעות יישום של טכנולוגיה המכונה "מכונה לומדת", כלומר תוכנה שלומדת באופן עצמאי עם הזמן. 

 

קניית אגתה היא חלק מהאסטרטגיה שמנהלת סייבר ארק בשנה האחרונה לצאת לכיוונים נוספים מעבר למוצר המקורי שלה, מעין כספת וירטואלית המגינה על אזורים מסוימים של הרשת הארגונית. היא רכשה כבר שתי חברות ישראליות - ויופיניטי וסייברטינל - בסכום כולל של כ-30 מיליון דולר, ובוחנת בימים אלה מיזוג עם צ'קפוינט הישראלית. רכישת אגתה מעמידה פעילות DPI (ניתוח תעבורת רשתות) ברמה גבוהה המקבילה לפעילות דומה שהוקמה בצ'קפוינט לאיתור מתקפות סייבר בשלב מוקדם, מה שמעמיד את שתי החברות ראש בראש בהקשר זה. 

 

ברקע לעסקה: מגמת הקונסולידציה והירידה המתמשכת בשווי החברות הציבוריות בתחום. מתחילת השנה צנח מחיר המניה של סייבר ארק בכ-15%, ומאז השיא של השנה שעברה - ב-27%. החברה נסחרת כיום לפי שווי של 1.2 מיליארד דולר.

  

אגתה (Agata Solutions)

הוקמה: 2010

מוצר מרכזי: תוכנה לאיתור גורמים זדוניים ברשת הארגונית

מייסדים: ירון נתן ואיציק מג'ר

עובדים: כ־7, בהוד השרון

גייסה: כ־400 אלף דולר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x