$
חדשות טכנולוגיה

במקום לשלם מס: פייסבוק תחלק 280 מיליון ליש"ט לעובדיה בבריטניה

כמה ימים לאחר שברשת החברתית הבטיחו לשלם מיליונים נוספים לרשות המיסים הבריטית, נחשפה כוונתם לחלק בונוסים בשווי ממוצע של 775 אלף ליש"ט לעובד כדי לקזז אותם למול מס החברות

שירות כלכליסט 12:5707.03.16

תשלומי בונוס גבוהים שיחולקו לעובדים פייסבוק בבריטניה, אמורים לסייע לרשת החברתית להפחית את שיעור המסים בממלכה לאורך שלוש השנים הבאות, כך לפי דיווח ב"סנדיי טיימס".

 

לפי הפרסום, בפייסבוק מתכננים לחלק לעובדים בממלכה בונוסים בשווי כולל של 280 מיליון ליש"ט. התוכניות נחשפו ימים ספורים לאחר שבפייסבוק ניסו להרגיע את הביקורת הציבורית על המס הנמוך שהם משלמים והבטיחו לשלם מיליוני ליש"ט נוספים לרשות המסים הבריטית. פייסבוק תוכל לרשום את הבונוסים לעובדים – ממוצע של 775 אלף ליש"ט לעובד – כהוצאה שיש עליה מס, ולקזז אותה למול מס החברות שעליה לשלם.

 

פרסומות בפייסבוק. עד היום הכל עבר דרך המטה באירלנד פרסומות בפייסבוק. עד היום הכל עבר דרך המטה באירלנד

 

חלוקת הבונוסים תתבצע החל מהשנה ועד 2018, כך שנטל המסים צפוי להתכווץ. עבור השנה הפיננסית שהסתיימה ב-2014, חילקה פייסבוק לעובדים בונוס מניות בשווי כולל של 35 מיליון ליש"ט, בעקבות זאת דיווחה על הפסד של 28.5 מיליון ליש"ט. כלומר עבור 2014 היא שילמה מס חברות בגובה 4,327 ליש"ט בלבד. עם זאת, המטה של פייסבוק בבריטניה התרחב מאז ומספר העובדים, שעמד ב-2014 על פחות מ-400, הוכפל.

 

סטיבן סטרן מארגון היי פיי סנטר תיאר את ההתנהלות של החברה ככזו ש"משאירה טעם מר בפה": "הבונוסים האלה הם אמנם חדשות טובות לעובדים החרוצים והמוכשרים של פייסבוק, אך הם חדשות רעות עבור כל השאר. פירוש הדבר שנרוויח אפילו פחות מס מהחברה, אם זה בכלל אפשרי", הוסיף.

 

 

בפייסבוק סרבו להגיב על הדיווח. בסוף השבוע האחרון הודיעה פייסבוק, שההכנסות שלה בבריטניה עומדות על 700 מיליון ליש"ט, כי החל מהחודש הבא תפסיק לנתב את ההכנסות שלה מפרסום דרך אירלנד, שם שיעור מס החברות נמוך יותר, ובמקום תרשום את ההכנסות בבריטניה. עם זאת, ההודעה נוגעת למפרסמים גדולים בלבד, העסקים הקטנים שמפרסמים בפייסבוק בריטניה ימשיכו לקבל חשבוניות דרך מטה החברה הבינלאומי באירלנד, שמטפל בכל עסקיה מחוץ לצפון אמריקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x