$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: חברת יאהו תפטר 10% מעובדיה

הפיטורים הצפויים מגיעים בעקבות ההחלטה של ענקית הטכנולוגיה הקורסת לפצל את פעילות האינטרנט שלה לחברה נפרדת ועל פי ההשערות יתמקדו בעיקר בעובדי המדיה והטכנולוגיה של החברה

נמרוד צוק 12:1807.01.16
יאהו נערכת לגל פיטורים בהיקף של לפחות 10% מעובדיה, כך נטען בדיווח של ה"ביזנס אינסיידר" שטרם אושר רשמית על ידי החברה. מדובר בכ-1200 עובדים לפחות שייאלצו לעזוב את החברה, כאשר המהלך עשוי להתחיל כבר החודש. מוקדם יותר השבוע אמרה יאהו, בתגובה לדיווח אחר של העיתון, כי היא מתכננת לחשוף "תוכניות נוספות שיהפכו את החברה לממוקדת יותר לפני פרסום הדו"ח הרבעוני הקרוב".  

הקיצוצים, על פי "הביזנס אינסיידר", עלולים לפגוע במיוחד בעובדי המדיה בחברה, באלו הקשורים בעסקיה באירופה ובקבוצת הטכנולוגיה-פלטפורמות. הם מגיעים על רקע החלטת הדירקטוריון לפצל את פעילות האינטרנט של החברה לחברה חדשה ונפרדת, כאשר יאהו תישאר חברת אחזקות בלבד, בניגוד לעמדת המנכ"לית מריסה מאייר, לצד לחצים גוברים מצד חלק מבעלי המניות לבצע פיטורים בהיקף נרחב הרבה יותר ולמכור את עסקי הליבה שלה.

 

מאריסה מאייר, לא הצליחה לשקם את החברה למרות הרכישות מאריסה מאייר, לא הצליחה לשקם את החברה למרות הרכישות צילום: בלומברג

 

אתמול שלחה קרן הגידור סטארבורד, המחזיקה ב-0.75% ממניות יאהו, מכתב לדירקטוריון החברה בו נטען כי בעלי המניות איבדו את האמון בהנהלת החברה וכי תוכנית הפיצול רק תעכב את המכירה הבלתי נמנעת ותפגע בערך המניה. בחודש שעבר הגישה קרן גידור אחרת בשם ספרינג אוול מצגת לדירקטוריון בה הוצע לפטר כ-9,000 מתוך 11,900 אלף עובדיה, לבטל הטבות לעובדים כמו ארוחות ללא תשלום ומכשירי אייפון בחינם, למכור את בניין המטה ולצמצם הוצאות בזבזניות אחרות.

 

תוכנית הקיצוצים לא מהווה הפתעה גדולה עבור העובדים - החברה כבר פיטרה כ-14%מכוח האדם שלה במהלך השנה האחרונה בקיצוץ הדרגתי ושקט ושכרה בנומבר את חברת הייעוץ מקינזי כחלק מתהליך ארגון מחדש. בשבועות האחרונים סגרה את שירות הסטרימינג Yahoo Screen והקפיאה תקציבי הפקה לתכני מקור .

 

 

בשנה האחרונה צנחה מניית החברה משיא של כמעט 52 דולר בסוף 2014 לשער שנע בין 32 ל-35 דולר בחודשים האחרונים, ולמרות חברות הסטארט-אפ הרבות שמאייר רכשה והשיפורים במוצרים כגון שירות האימייל ואתר התמונות פליקר, החברה טרם הצליחה להחזיר את עסקי הליבה שלה לצמיחה, כאשר מרבית הערך שעוד נותר למניה נובע בעיקר מאחזקותיה של החברה במניות עליבאבא הסינית. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x