$
חדשות טכנולוגיה

הוליווד בפאניקה: כל הבלוקבסטרים של עונת החורף הודלפו לרשת

כ-40 מהסרטים הגדולים של עונת הפרסים הקרובה הודלפו לרשת השבוע. קבוצה פיראטית בשם CM8 לקחה אחריות ובהוליווד מבצעים בקרת נזקים

רפאל קאהאן 18:3724.12.15

המלחמה של הוליווד במפיצי הסרטים ברשת עשויה לעלות מדרגה. מאז 20 בדצמבר נחתו באתרי שיתוף הקבצים כ-40 סרטים, ביניהם כאלה שעוד לא הגיעו לבתי הקולנוע, באיכות צפייה גבוהה מאוד. מדובר באחת ההדלפות הגדולות והמביכות עבור חברות ההפקה האמריקאיות מאז הפריצה לסוני בה הואשמו האקרים צפון קוריאנים. 

תקופת חג המולד נחשבת קריטית עבור חברות ההפקה ההוליוודיות ומספר רב של סרטים עם פרופיל גבוה מופצים במהלכה. ההדלפה עשויה לגרום לתעשייה נזקים כבדים.

הדלפות סרטים לפני הפצתם הרשמית לבתי הקולנוע והנזק שנגרם עקב כך מהווים מקור לוויכוח מתמשך בין תומכי הרשת החופשית לחברות ההפקה. הסרט "הבלתי נשכחים 3", למשל, הודלף לרשת כחודש לפני הבכורה והורד כ-10 מיליון פעמים עד שיצא רשמית. המפיקים טענו אז לנזק מצטבר של כ-250 מיליון דולר. לפי חישוב כזה, הדלפה של 40 סרטים עלולה לגרום לנזק של מיליארדים. לעומת זאת, במקרה אחר, הסרט "ראיון סוף", שהודלף במסגרת הפריצה לסוני, דווקא הוכתר כקאלט והניב הכנסות גדולות מהצפוי כשיצא בקולנוע.    

 

"שמונ השנואים" של טרנטינו, לפי השמועות גם הוא במודלפים "שמונ השנואים" של טרנטינו, לפי השמועות גם הוא במודלפים

 

בין הסרטים שהודלפו ניתן למצוא את החדש של טרנטינו, את "The Revenant" שאמור להקנות ללאונרדו די קפריו את האוסקר הראשון שלו, את סרט ההמשך ל"רוקי", "קריד", את "גוי" של ג'ניפר לורנס ועוד.

 

מקור ההדלפה הנוכחית עדיין אינו ידוע - אך מכיוון שכל הסרטים שצצו עד כה הופיעו בגרסת ה-DVD למבקרי קולנוע (Screener), נראה שלא מדובר דווקא בפריצה למאגר מידע. לפחות במקרה אחד, זה של "שמונת השנואים" (Hateful Eight) של טרנטינו שצפוי לצאת ב-1 בינואר, מצא ה-FBI כי מקורו בעותק שנשלח למנכ"ל חברת אלקון, שמפיקה סרטים בעצמה. לטענת המנכ"ל העותק מעולם לא הגיע אליו והתקבל על ידי עובד זוטר שלא עדכן אותו.

 

בכל המקרים למעט אחד, נמצא כי מי שמפיצה את הסרטים ברשת היא קבוצת פיראטים בשם CM8, שהחלה במבצע ההדלפות לפני חמישה ימים. הקבוצה כבר הודיעה שתשחרר בכל יום עותק של אחד מהסרטים שברשותה.   

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x