$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

זומד רוכשת את ספיראפ לפי שווי של 7 מיליון דולר

יחד משווקות השתיים לאתרי חדשות בישראל ובעולם מנוע חיפוש פנימי המתחרה בגוגל ומאפשר לקוראים לאתר כתבות מהארכיון לפי חיפוש מילות מפתח

אסף גלעד 08:5924.11.15

מיזוג בין שתי חברות סטארט־אפ ישראליות. חברת ההמלצות הישראלית זומד (Zoomd) של היזם הסדרתי עמית בוהנסקי רכשה את מנוע החיפוש SphereUp מתל אביב בעסקת מניות ששוויה כ־7 מיליון דולר, כך נודע ל'כלכליסט".

 

יחד משווקות השתיים לאתרי חדשות בישראל ובעולם מנוע חיפוש פנימי המתחרה בגוגל ומאפשר לקוראים לאתר כתבות מהארכיון לפי חיפוש מילות מפתח. זומד מספקת את השירות ללא תשלום ומתחלקת ברווחים מהמלצות מסחריות שהיא מקדמת בד בבד עם חיפוש פנימי: המלצה לקריאת כתבות נוספות מאאוטבריין או טאבולה, המלצה להורדה של אפליקציות או לקניית מוצרים נלווים.

 

עמית בוהנסקי, מנכ"ל Zoomd עמית בוהנסקי, מנכ"ל Zoomd צילום: איציק מילר

 

זומד החלה בתור חברה שמשלבת הצעות מסחריות באתרי חדשות, אך לא נחלה הצלחה. רכישת מנוע החפוש של ספיראפ הקלה עליה את הכניסה לאתרי חדשות שחיפשו תחליף למנוע החיפוש לאתרים שסיפקה גוגל, שאינו מאפשר לשלוט על תוכן הפרסום שלה. מאז רכישת ספיראפ החלה זומד לפרוס את המערכת שלה בקרב אתרי חדשות רבים בישראל ללא תשלום, ובעת האחרונה זכתה גם בהסכם עם רשת האתרים המקומיים של פוקס בארה"ב.

 

זומד מנוהלת על ידי בוהנסקי, שמכר את Focalinfo לורינט ב־2011 תמורת כ־50 מיליון דולר, וב־2007 את בית התוכנה יוניקודרס שנמכר למטריקס. את החברה הקים עם סיגל סרור, לשעבר סמנכ"לית משאבי האנוש של 888 וטכנומטיקס. עד כה היא גייסה 7 מיליון דולר מכמה משקיעים פרטיים ובהם גיגי לוי, רמי ליפמן, אייל חומסקי, רפי גידרון, משה ליכטמן ונייתן לואו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x