$
אינטרנט

WordPress מפעילה 25% מכל האתרים באינטרנט

עליית טאמבלר והרשתות החברתיות אמנם נראתה כתחילת הסוף של פלטפורמת הבלוגינג הוותיקה - אך היא ממשיכה לצמוח ולשמור על כתרה כמערכת ניהול התוכן הפופולרית בעולם

עומר כביר 11:0310.11.15

1 מ-4: פלטפורמת הבלוגים וורדפרס (WordPress) מפעילה רבע מאתרי האינטרנט - כך לפי נתונים שמפרסמת חברת W3Techs.לפי הנתונים, וורדפרס היא מערכת ניהול התוכן הפופולרית ברשת, כשנכון להיום 25% מהאתרים עושים בה שימוש.

מדובר בהפרש משמעותי מהפלטפורמה שניצבת במקום השני, Joomla עם 2.8% בלבד, ועלייה מכובדת לעומת תחילת 2015 אז הריצה וורדפרס 23.3% מהאתרים. וורדפרס, שפותחה ב-2003 על ידי מאט מלוונג, מציגה קצב צמיחה נאה: לפני כשנתיים, למשל, התבססו עליה 18.9% מהאתרים. זאת, על אף שבשנים האחרונות עלה חשש לעתידה בשל איומים מצד רשתות חברתיות ופלפטפורמות מתחרות כמו טאמבלר.

 

ממשק הניהול של וורדפרס ממשק הניהול של וורדפרס

 

ואולם, נתוני W3Techs מציגים תמונה חלקית משום שאין התייחסות לטראפיק ולפעילות האתרים האמורים. לאור הדומיננטיות של ענקיות כגוגל ופייסבוק, יש להניח שאתרי וורדפרס זוכים לנתח קטן מתעבורת הגולשים ביחס לפופולריות הפלטפורמה. 

 

"מדובר בנקודת ציון משמחת במיוחד", כתב מלאוונג בבלוג האישי שלו. “הנתונים עולים ויורדים לאורך החודש, אבל עכשיו אנחנו יכולים להגיד שאחד מכל ארבעה אתרים מופעל על ידי אנדרדוג מדובלל של קוד פתוח שהחל את דרכו כיוזמה של אדם אחד בקורסיקה. עד סוף השנה כבר נהיה גדולים משמעותית מ-25%, אבל ההזדמנות הגדולה היא עדיין 57% מהאתרים שלא משתמשים בשום מערכת ניהול תוכן מזוהה. אני חושב ששם יש עדיין הזדמנות עצומה לצמיחה ומעודד את כל הפלטפורמות האחרות שמבוססות על קוד פתוח".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x