$
חדשות טכנולוגיה

נעים להכיר: הסגוויי של שיאומי

יצרנית הסלולר הולכת לכיווני חומרה חריגים: חברה בה היא שולטת חשפה את ה-Ninebot Mini, רכב מדרכות עירוני זעיר שעולה רק 320 דולר. הוא מסוגל לנסוע לטווח של 25 ק"מ במהירות 15 קמ"ש. בדומה לסגוויי, גם הוא חשמלי ונשען על הטיית המשקל לתמרון

הראל עילם 17:1919.10.15
הסגוויי החדש מגיע אליכם הודות לשיאומי; יצרנית הטלפונים הסינית וחברת ניינבוט (Ninebot) השיקו הבוקר (ב') בסין כלי רכיבה חשמלי חדש. הכלי, בשם Ninebot Mini, שוקל רק 12 ק"ג, אבל מציע טווח נסיעה של 25 קילומטר ומהירות מקסימלית של 15 קמ"ש.
ככל הנראה לא שמעתם את השם Ninebot עד כה, אבל באפריל האחרון החברה האלמונית הזו רכשה את סגוויי האמריקאית, ממציאת רכב המדרכות המפורסם שהוביל לעשרות חיקויים, סקטורים, גרסאות ממונעות לחד אופן ועוד. כאשר Ninebot רכשה את סגוויי, היא גייסה 80 מיליון דולר, כאשר החלק הארי הגיע מידי שיאומי הסינית. התוצאה? סגוויי שייכת לשיאומי, פחות או יותר.

 

 

המיני הוא בעצם גרסה מיניאטורית של הסגווי: זוג גלגלים על משטח עמידה, שממנו יוצא מוט שמגיע על לברך. בעזרתו ניתן לתמרן את הכלי, בנוסף להטיית משקל הגוף. בהתאם למסורת המכשירים הזולים של שיאומי, החברה שוברת את השוק עם תגית מחיר של 2,000 יין (בערך 320 דולר), לעומת המחיר ההתחלתי של סגווי מלא שמגיע ל-6,500 דולר. בנוסף, שיאומי יצרה אפליקציה יעודית למכשיר המאפשר למשתמש לנווט בעזרת האפליקציה ואפילו לנעול את המכשיר אלקטרונית מרחוק. האפליקציה גם תתריע בפני המשתמש כאשר המכשיר מוזז ממקומו בזמן שהוא נעול.

 

הסגוויי של שיאומי הסגוויי של שיאומי

 

שיאומי גייסה עד כה מיליארדי דולרים ונחשבת לסטארט-אפ השני בגודלו בעולם. החברה אמנם ידועה בזכות הסמארטפונים הזולים שלה, אבל בשנים האחרונות התרחבה לשווקים חדשים ופיתחה מטהרי מים ואוויר, נורות LED, נעליים חכמות, מזוודה שיודעת לעקוב אחרי המשתמש, ממירים חכמים לטלוויזיה, רמקולים, צמידי כושר, מחשבים ניידים ועוד.

 

בנוסף להכרזה על המיני, החברה חשפה את Mi TV 3, טלוויזיה חכמה עם מסך 60 אינץ' ברזולוציית 4K, כאשר הפאנל מיוצר על ידי LG. הטלוויזיה מריצה את MIUI, מערכת הפעלה מבוססת על אנדרואיד פרי פיתוחה של שיאומי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x