$
הייטק והון סיכון

רן סנדרוביץ', יוצא TI, ינהל את מרכזי הפיתוח של אינטל בארץ

הבכיר הצטרף לענקית השבבים ב-2010, בעקבות רכישת אחת מיחידות טקסס אינסטרומנטס בה עבד. הוא ינהל את ארבעת מרכזי הפיתוח, שנמצאים ביקום, חיפה, ירושלים ופתח תקווה ומעסיקים כ-5,000 עובדים

אסף גלעד 13:4614.10.15

חילופי מנהלים בצמרת אינטל ישראל: גדי זינגר יעזוב את תפקיד מנהל מרכזי הפיתוח של אינטל ישראל לאחר ארבע שנים בתפקיד. הוא יוחלף בידי רן סנדרוביץ', מנהל היחידה העסקית של אינטל שעוסקת בפיתוח נקודות גישה אלחוטית, שהצטרף לאינטל בעקבות קנייתה את פעילות מודם הכבלים של טקסס אינסטרומנטס (לשעבר ליבית) לפני כחמש שנים.

בכך ממנה אינטל לראשונה לתפקיד הבכיר אדם שאינו מתחום המעבדים אצלה. סנדרוביץ', ומומחה אלחוט, הצטיין בפיתוח תשתיות חומרה ליישומי תקשורת. סנדרוביץ' ינהל את כלל פעילות הפיתוח של אינטל, שכוללת 5,000 עובדים במרכזים בחיפה, ירושלים, פתח תקווה ויקום. בעוד הפרויקטים המרכזיים של מרכזי הפיתוח הם מעבדים מסדרת Core, קיימים בהן פרויקטים גם בתחומי המחשוב התפיסתי, תשתיות התקשורת, ביג דאטה וענן.

 

רן סנדרוביץ' רן סנדרוביץ' צילום: אינטל ישראל

 

סנדרוביץ' הצטרף לאינטל ב-2010; זמן קצר לאחר מכן  מונה לסגן נשיא באינטל העולמית ולמנהל הכללי של החטיבה שאחראית על פיתוח הנתבים הביתיים, הפס הרחב והממירים הדיגיטליים. לאחרונה עבר סנדרוביץ' להוביל את היחידה שמפתחת נקודת גישה אלחוטית.

 

ההחלטה של אינטל למנות דווקא בכיר מרקע באלחוט מגיע, ככל הנראה, מהחלטתה להעמיק את התמחותה בתחומים חדשים שמפותחים בארץ כמו טכנולוגיות תקשורת אלחוטית, אינטרנט הדברים ועיבוד תמונה. סנדרוביץ' הוביל, למשל את רכישת לנטיק, שנועדה להרחיב משמעותית את תחום מעבדי אינטרנט הדברים בענקית השבבים.

 

סנדרוביץ' הוא בוגר 8200, בעל תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה מהטכניון, תואר שני בהנדסת אלקטרוניקה מאוניברסיטת תל אביב וכן Executive MBA בתוכנית קלוג-רקנאטי במרכז הבינתחומי בהרצליה. זינגר הפורש, שכיהן עד כה במקביל גם כסגן-נשיא של אינטל העולמית בקבוצת הארכיטקטורה, יעבור לתפקיד בכיר בחטיבה ויישאר ככל הנראה בישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x