שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

גם זה סוג של התעללות: טופס משוב יומי יבדוק למה עובדי אמזון אומללים

בעקבות פרסומים על תנאי העסקה קשים השיקה אמזון משוב יומי עבור עובדי המחסנים. עתה מצטרפים לתוכנית גם עובדי המינהלה, שסיפרו בתחקיר עיתונאי על סביבת עבודה הרסנית

הראל עילם 22:0011.10.15

ענקית הקמעונאות המקוונת אמזון מאפשרת בחודשים האחרונים לעובדי המחסנים לדווח במשוב יומי על בעיות אישיות. דבר קיומו של המשוב מתפרסם עתה, עם התרחבות התוכנית לעובדי המינהלה והמשרדים.

תוכנית Connections Amazon מנסה לתת מענה לביקורת הציבורית על תנאי ההעסקה בענקית הקמעונאות המקוונת. זאת בעקבות דיווחים של עובדי מחסנים על תנאי עבודה כמעט בלתי אנושיים, חום בלתי נסבל וחדירה פולשנית לפרטיותם. התוכנית עולה כעת לקומת ההנהלה, אף שמאז השקתה לא נרשמו שינויים משמעותיים בתנאי העבודה הקשים במיוחד של יותר מ־100 אלף עובדי המחסנים.

 

  צילום: בלומברג

 

במסגרת תוכנית Amazon Connections מתבקשים העובדים להשיב לשאלון מתחלף הניתן להם מדי יום. מלבד דיווח על בעיות אישיות, במסגרת השאלון הם מתבקשים לפרט באילו תוכניות העשרה ירצו להשתתף. אף שלא מדובר בשאלון אנונימי, החברה מבטיחה שהמידע לא עובר להנהלה אלא רק לגוף ביקורת פנימי, שמספק להנהלה הבכירה תקציר אנונימי.

 

התוכנית נכנסה להילוך גבוה בעקבות תחקיר של "הניו יורק טיימס" שפורסם לפני כחודשיים, ואשר במסגרתו רואיינו כמאה עובדי מינהלה של אמזון. העובדים תיארו מערכת שמתגמלת אותם לעבוד שעות ארוכות, גם במקרים של מחלה קשה, וכן להלשין על עובדים כדי להתקדם. בעקבות זאת תיאר העיתון את אמזון כ"סביבת עבודה רעילה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x