$
אפליקציות

PiCab: האפליקציה שתוזיל לך את נסיעת המונית

עומדים לצאת לנסיעה ארוכה, לעיר אחרת או לשדה התעופה? אפליקציה ישראלית חדשה תשדך בין נהגי מוניות ובין נוסעים במטרה למלא מוניות ולהוריד מחירים

עומר כביר 16:0409.10.15
השימוש באפליקציית מובייל להזמנת מוניות כבר הפך לדבר שבשגרה בעבור נוסעים רבים. יישומים כמו Gett (לשעבר גט טקסי) או אובר מאפשרים להזמין מוניות, לנסוע ולשלם בלי יותר מדי כאב ראש. רק דבר אחד הם לא פתרו – המחיר, שלרוב זהה או נמוך רק במעט ממחיר המחירון של משרד התחבורה.

 

לחלל הזה נכנסת PiCab הישראלית. האפליקציה מאפשרת לנוסעים שמחפשים מונית, בעיקר לנסיעה ארוכה, לאתר נהג מתאים. במקביל, נהגים שמבצעים או מתכננים לבצע נסיעה ארוכה יכולים לחפש נוסעים לנסיעה חזרה, וכך להימנע מלחזור לנקודת המוצא שלהם במונית ריקה. הטריק באפליקציה הוא המחיר: לנסיעות אין מחירים קבועים, וכל נוסע או נהג יכול להציע את הסכום שהוא מעוניין לשלם או לקבל. אם המחיר אטרקטיבי לנוסע וכדאי לנהג? יש התאמה ואפשר לצאת לדרך.

 

אפליקציית PiCab אפליקציית PiCab

 

השימוש באפליקציה מיועד כאמור לנסיעות ארוכות טווח, ובפרט לשדה התעופה או ממנו. נהג שנוסע לנתב"ג מחיפה וחוזר עם מונית ריקה עלול לספוג הפסד. אבל אם הוא יאתר מראש נוסע לנסיעה חזרה ההפסד יהפוך לרווח ניכר, והנוסע מצדו יזכה בנסיעה זולה משמעותית.

 

השימוש באפליקציה פשוט. בהפעלה ראשונה יש לבחור את סוג המשתמש (נוסע או נהג) ואז להרשם עם שם, מספר טלפון וסיסמה. מסך הפתיחה מציג את כל נסיעות שמציעים הנהגים, כשבכל נסיעה מצוין מקום האיסוף, יעד, זמן משוער ומחיר ולצדם פרטי הנהג.בלחיצה על הנסיעה המבוקשת יוצג גם סוג הרכב ומספר מקומות הישיבה. אם אתם מרוצים, אפשר להתקדם הלאה בלחיצה על "הזמן מונית". לאחר מכן יש להזין את מספר הנוסעים, מספר המזוודות ומספר הטיסה (אם רלוונטי) ולאשר בלחיצה על "סיום".

 

אפליקציית PiCab אפליקציית PiCab

 

אפשר גם לסנן את הנסיעות הזמינות לפי נקודת מוצא או יעד, או להעלות מכרז לנסיעה משלכם. במקרה זה תתבקש להזין את נקודת המוצא והיעד, המועד המבוקש, הסכום שאתם מוכנים לשלם, ואת מספר המזוודות, הנוסעים והטיסה. פרטי ההזמנה יוצגו בממשק המקביל שמיועד לנהגים, ואם נהג ייבחר את הנסיעה שלכם תקבלו על כך אישור. בסך הכל, ממשק האפליקציה פשוט ונוח לתפעול, גם אם ספרטני במידת מה. אין כאן, למשל, מפה שמציגה את כל המוניות הזמינות בסביבה. בנוסף, התשלום לא מתבצע באמצעות האפליקציה אלא ישירות לנהג (כך שלא ברור, בשלב זה, מהו מודל הרווח של מפעילי האפליקציה).

 

בשלב זה האפליקציה לא שימושית במיוחד בגלל מיעוט הנהגים שבה. נכון למועד הבדיקה, היו זמינות באפליקציה שמונה נסיעות מארבעה נהגים בלבד. אין ספק, צריך מזל גדול כדי שאחת מהן תתאים ליעד ולמועד המבוקשים. אבל אם יתווסף לאפליקציה מספר נהגים גדול, ויהיה מבחר נאה יותר של נסיעות, היא בהחלט יכולה להוות פלטפורמה מוצלחת לשיפור חוויית הנסיעה במונית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x