שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מהשנה הבאה: מוניות ללא נהג יתחילו להסיע נוסעים ביפן

חברה בשם רובוט טקסי תציע ל-50 איש במחוז קנגאווה שירות הסעות במכוניות רובוטיות הנוהגות את עצמן - בשלב ראשון, מבית הנוסעים לחנויות מכולות מקומיות. מטרת החברה: להפוך את השירות למסחרי עד 2020 כדי שיוכל לשמש את באי אולימפיאדת טוקיו

נמרוד צוק 16:5404.10.15
הניסוי הראשון בעולם בהפעלת מוניות אוטונומיות על כבישים ציבוריים עומד להתחיל בקרוב ביפן: חברה בשם רובוט טקסי תתחיל להציע בשנה הבאה ל-50 איש במחוז קנגאווה שירות הסעות במכוניות רובוטיות הנוהגות את עצמן - בשלב ראשון, מבתיהם לחנויות מכולת מקומיות. מטרת החברה היא להפוך את השירות למסחרי עד 2020, כך שיוכל לשמש את מבקרי אולימפיאדת טוקיו.  

 

מכונית ללא נהג של גוגל. מי יהיו האמיצים שיעלו על הרכב ביפן? מכונית ללא נהג של גוגל. מי יהיו האמיצים שיעלו על הרכב ביפן?

 

רובוט טקסי הוקמה במאי האחרון כשיתוף פעולה בין חברת האינטרנט והמשחקים היפנית DeNA לבין ZMP, חברת סטארטאפ הפועלת מטוקיו ומפתחת טכנולוגיית נהיגה עצמית לכלי רכב. הפרויקט נתמך על ידי ממשלת יפן כחלק מיוזמה ממשלתית רחבה לקדם את תעשיית הסטארטאפים והחדשנות הטכנולוגית במדינה.

 

החברה נכנסת לשוק הולך ומצטופף של חברות שרוצות לפרוץ את הדרך למכוניות האוטונומיות - גוגל הרחיבה ביולי את בחינת המכונית הרובוטית שלה לכבישי העיר אוסטין בטקסס, דיווחים רבים גורסים כי אפל עובדת גם היא על מכונית כזו, יצרנית המכוניות החשמליות טסלה מפתחת טכנלוגיות לנהיגה עצמית וכבר החלה להטמיע בחלק מדגמיה יכולת לנהיגה סמי-אוטונומית וגם חברת ההסעות אובר מפתחת פתרון משלה, יחד עם חוקרים באוניברסיטת קרנגי מלון.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x