$
אפליקציות

Khan Academy: ללמוד דרך הסמארטפון בקלי קלות

האפליקציה נותנת לכם גישה לחלק מ-3,000 סרטוני הלימוד המצויינים של מיזם הלימודים המקוון, אותו מימן ביל גייטס. תוכלו לצפות בשיעורים, לדלג ישירות אל קטעים בסרטון שמעניינים אתכם ולהוריד קליפים לצפייה מקומית בטלפון

רפאל קאהאן 16:0927.09.15

יוזמת Khan Academy הושקה ב-2006 כאתר לימוד המונים חינמי שמתבסס על סרטונים פדגוגיים שהמקים סלמן קהאן מכין בכישרון רב. המטרה העיקרית של האקדמיה היא לספק לכל אדם אפשרות לצפות בשיעורים מוקלטים בנושאים מגוונים בכל זמן ובכל מקום. השיעורים הקצרים - רובם מתחת ל-10 דקות - מכסים כמעט כל נושא אקדמי שניתן להעלות על הדעת, מפיזיקה ומתמטיקה עד להיסטוריה ואפילו אמנות ויזמות.

מזה זמן רב שהאקדמיה, שנתמכת על ידי הקרן של ביל ומלינדה גייטס וגוגל, השיקה אפליקציה לאייפון. עם זאת, בעלי מכשיר אנדרואיד נשארו בצד, מה שהעיב במקצת על זמינות השיעורים עבור אלה שידם לא משגת לרכוש מכשיר של אפל. השבוע, התבשרנו בשמחה לא מעטה יש לציין, שגרסת האנדרואיד הושקה רשמית כרגע עדיין כבטא, אך היא כבר כעת יודעת לספק את כל מה שאחותה האייפונית יודעת לבצע.

 

Khan Academy Khan Academy צילום: גוגל פליי

 

האפליקציה עצמה מעוצבת באופן מינימליסטי, יעילה לשימוש ומהווה ניגוד נעים לאתר המיזם, שעיצובו מזכיר את שנות ה-2000 המאוחרות. מבחר הסרטונים הזמינים עדיין מצומצם וסרטוני הגרסה העברית עדיין לא זמינים. עבור מי שכבר התנסה בשימוש בסרטונים של KA, המעבר מהאתר לאפליקציה יהיה שקוף.

 

כל השיעורים על הסמארטפון שלכם כל השיעורים על הסמארטפון שלכם צילום: גוגל פליי

 

אחד היתרונות של הסרטונים - היכולת להתמקד בכמעט כל נושא בהם על ידי פירוק הסרטון למקטעים של שניות - הועבר במלואו מהאתר לאפליקציה. בנוסף ניתן להוריד את הסרטונים לצפייה מקומית על גבי המכשיר. האפליקציה לא מציעה יותר מדי אפשרויות כרגע מעבר לצפייה פסיבית, אך יכול להיות שעם הזמן נראה תוספת של תכונות והתאמות מקומיות לכל שפה.

 

האפליקציה של KA צריכה להתחרות כעת באפליקציות של קורסרה שגם היא מספקת מערכי שיעור חינמיים לכל דורש - אם כי ברמה יותר אקדמית. בנוסף אפשר לציין גם את האפליקציות של EdX החינמית, או Udemy ו-Udacity שמתמקדות יותר בהכשרה מקצועית בעיקר בתחום המחשבים ומכילות תכנים בתשלום. את האפליקציה ניתן להשיג בחינם לאנדרואיד ואייפון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x