$
אפליקציות

Glide: הווידאו צ'ט שווטסאפ לא הצליחה להיות

אפליקציית הצ'ט הישראלית כבר עברה כברת דרך וכיום מתהדרת בעשרות מיליוני משתמשים. היא מהווה שילוב מעניין בין ווטסאפ וסקייפ ומתאימה למשתמשים שרוצים להתכתב עם חברים ובני משפחה בחו"ל

רפאל קאהאן 08:2524.08.15

אפליקציות צ'ט גודשות את חנויות היישומים וכבר נהיה קשה להבדיל ביניהן. ואולם, חלקן מצליחות בכל זאת להתבלט ולספק שירות מעניין ויעיל. Glide הישראלית היא דוגמה טובה: האפליקציה משלבת בין שירות שיחות הווידאו של סקייפ ובין קלות התפעול של ווטסאפ.

האפליקציה החלה את דרכה כמענה לצורך של שלושת מייסדיה - עולים חדשים מארה"ב - שחיפשו פיתרון יעיל לשמירה על קשר עם קרוביהם מעבר לים. מסך הפתיחה של גלייד כולל אפשרות רישום על ידי פרופיל גוגל או פייסבוק. לאחר שבחרתם אתם צריכים להוסיף חברים, אם מרשימת אנשי הקשר או שניתן גם לבחור אקראית מתוך מאגר משתמשי האפליקציה.

 

גלייד משלבת בין פשטות השימוש של ווטסאפ והווידאו צ'אט של סקייפ גלייד משלבת בין פשטות השימוש של ווטסאפ והווידאו צ'אט של סקייפ צילום מסך: youtube

 

את שירות הווידאו צ'ט ניתן להפעיל רק מול חברים שהתקינו גם הם את האפליקציה. אך מעבר לכך גם ניתן לצלם סרטון קצר כמו בווטסאפ ולשתף אותו דרך אפליקציה חיצונית, כגון SMS או ווטסאפ עצמה. הממשק של הגלייד פשוט ונקי ואינו דורש מהמשתמש יותר מדי התעסקות. לגלייד יכולת לבצע שיחות וידאו עם מספר משתתפים - תכונה שלא תמצאו במקומות אחרים.

 

בנוסף, המפתחים כללו את האפשרות לנהל שיחת צ'ט מסורתית שמתבססת על הודעות טקסט או משלוח תמונות. היתרון העיקרי שלה לעומת סקייפ למשל היא שמדובר באפליקציה קלה שלא דורשת מכם יותר מדי התעסקות. המקבילה העיקרית שלה היא שירות הווידאו צ'ט של אפל (שכמובן, לא ניתן להפעיל באנדרואיד).

 

גלייד אינה אפליקציה מהפכנית והיא לא מתיימרת להמציא את הגלגל מחדש. השימוש בה נוח ופשוט והיא יציבה למדי. היא לא מתוחכמת וזה גם מה שמושך בה. כרגע השירות שלה ניתן חינם ואין פרסומות שמפריעות לשיחה, עם זאת עדיין לא ברור מה המודל העסקי שלה וכיצד היא מתכננת להכניס כסף בהמשך. גלייד זמינה לאייפון ואנדרואיד בחינם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x