$
אפליקציות

PayBox: להתחלק בחשבון דרך אפליקציה

סטארט-אפ ישראלי צעיר מקל עליכם לגייס כסף לאירוע או לחלוק את מחיר הארוחה במסעדה. השיטה מתבססת על כרטיס אשראי ומאפשרת גם העברות ישירות לחברים

רפאל קאהאן 16:3305.09.15

אפליקציית פייבוקס הציעה בתחילת 2014 למשתמשים בה לחלוק תשלומים עם יחידים או קבוצות. הרעיון הוא לאפשר לכם להתחלק בתשלומים של אירועים או לגייס כספים (למשל, לקנות משהו לבניין ביחד עם השכנים שלכם).

האפליקציה עצמה פשוטה וקלה לתפעול. עם הפעלתה תידרשו לפתוח חשבון שמוגבל רק למספר הטלפון האישי שלכם. לאחר מכן תתבקשו להוסיף כרטיס אשראי שיישמר באפליקציה. כרגע ניתן להשתמש בכרטיסים של מאסטרקארד, ויזה או ישראכרט. אך לא בדיינרס, אמריקן אקספרס או פייפאל למשל.

 

פייבוקס מאפשרת להעביר כספים בקלות לקבוצה פייבוקס מאפשרת להעביר כספים בקלות לקבוצה

 

התסריטים לשימוש בפייסבוקס מגוונים למדי: החל מגיוס כסף למסיבת רווקים של חבר, גיוס כסף למתנה עבור מישהו במשרד, תשלום הוצאות בדירת שותפים או אפילו העברה של כסף לחבר בודד. פתיחת קבוצת תשלום דורשת מנהל, שהוא ברך כלל זה שמנהל את הבקשות וההעברות.  

 

ישנן שתי סוגי קבוצות, פרטית וציבורית. ההבדל ביניהם הוא שבקבוצה פרטית נדרש אישור של המנהל על מנת לצרף חברים חדשים, בקבוצה הציבורית כל אחד מהחברים בה יכול לצרף כאוות נפשו. האפליקציה מאפשר לכם לשנות את הגדרת הפרטיות של הקבוצה על פי הצורך, כך שאתם לא "תקועים" עם מצב פרטיות נתון.

 

עד 10,000 שקל לקבוצה

 

מכיוון שההעברות מתבצעות על בסיס כרטיס אשראי, הזיכויים והחיובים מתבצעים על פי תאריכי החיוב של הכרטיס שלכם. כלומר, שאם למשל שילמתם 20 שקל למתנה של משה, הכסף יועבר בפועל רק בסוף החודש. את הסכום לחיוב ניתן לקבוע מראש או להשאיר אותו לשיקול דעת חברי הקבוצה.

 

השימוש מחייב קוד אישי השימוש מחייב קוד אישי

 

עוד תכונה נחמדה היא האפשרות להעביר כספים גם במזומן - על ידי הזנה ידנית של מצב התשלום על ידי המנהל. מבחינת אבטחה, המפתחים מסבירים שהאפליקציה עומדת בכל התקנים הנדרשים כיום, בנוסף, ישנו קוד אישי שמשמש לאישור העברות ושלא ניתן לשנות ללא הסרה והוספה של הכרטיס.

 

במקרה של גניבת הטלפון, הורדה של האפליקציה למכשיר החדש תבטל אוטומטית את זו שמותקנת בישן. כמו כן ניתן לפנות למפתחים ולבקש הסרה לאחר תהליך זיהוי. האפליקציה מגבילה את היקף הסכומים לפעולה בודדת ל-1,500 שקל. קבוצה יכולה לנהל עד 10,000 שקל ולא ניתן להעביר יותר מ-2,500 שקל ביום פר משתמש.

 

הורדת האפליקציה היא חינמית, אך המפתחים גובים דמי שימוש בעבור תשלום לקבוצה או העברה ישירה בגובה של 2% מההעברה או 5 שקלים - הנמוך מביניהם. את האפליקציה זמינה לאייפון או לאנדרואיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x