$
אפליקציות

לאינסטגרם יש יותר משתמשים מלטוויטר ולינקדאין

הרשת החברתית שבבעלות פייסבוק ממשיכה לצמוח במהירות ולפי נתונים חדשים, היא הרשת החברתית השנייה בגודלה במערב עם 400 מיליון משתמשים פעילים. פייסבוק, בעלת החברה, נהנית מהצמיחה ואף מצליחה בעזרתה לשווקים גדולים

הראל עילם 19:2923.09.15
אינסטגרם צומחת במהירות מרשימה, ומיקמה את עצמה כרשת החברתית השניה בגודלה במערב. הרשת החברתית מבוססת התמונות דיווחה כי יש ברשותה כ-400 מיליון משתמשים פעילים המשתמשים באפליקציה שלה לפחות פעם בחודש. משתמשים אלו מעלים כ-80 מיליון תמונות חדשות לשרתי אינסטגרם מדי יום.

רק לפני כתשעה חודשים, אינסטגרם דיווחה כי כי היא הגיעה ל-300 מיליון משתמשים פעילים. אבל בחודשים האחרונים, אינסטגרם האיצה את קצב הצמיחה שלה בעוד שטוויטר - שעד כה מוקמה במקום השני אחרי פייסבוק בכמות משתמשים פעילים - קפאה על שמריה. אינסטגרם כעת עוקפת את טוויטר, לינקדאין וגם את פינטרסט המתחרה, שרק לאחרונה הכריזה כי יש לה מאה מיליון משתמשים פעילים.

 

צומחת במהירות. אינסטגרם צומחת במהירות. אינסטגרם

 

לפי החברה, אינסטגרם צומחת כעת בעיקר מחוץ לארצות הברית. 75% מכל המשתמשים החדשים בתשעת החודשים האחרונים הם אינם אמריקאיים, כאשר מחצית הם מאסיה ומאירופה. עיקר הצמיחה של אינסטגרם היא בברזיל, יפן ואינדונזיה, שווקים שפייסבוק התקשתה לחדור אליהם בעבר. "אנחנו סומכים על השווקים הללו, שיביאו לנו את 400 מיליון המשתמשים הבאים" נאמר בהודעה הרשמית של החברה.

 

בעוד שאינסטגרם לא התייחסה לכך בהודעה שלה, חלק נכבד בהצלחה של הרשת החברתית בחודשים האחרונים היא בזכות כמה ידוענים מפורסמים ומתוקשרים היטב שאימצו את אפליקציית התמונות. בין הידוענים האלו ניתן למצוא קטלין ג'נר ודיוויד בקהם, שצברו כבר כמיליוני עוקבים בתוך חודשים ספורים. טוויטר גם ראתה פריחה לזמן קצר לאחר שידוענים החלו להצטרף אליה.

 

ההכרזה על אינסטגרם גם מוכיחה את האסטרטגיה של פייסבוק, שהתנגדה למזג את כל המותגים שרכשה לתוך חוויה אחידה – כפי שאנליסטים רבים הציעו, במטרה למנוע לכאורה את זליגת המשתמשים הצעירים מפייסבוק לרשתות חברתיות אחרות. עכשיו, חברת האם מחזיקה בשלושת האפליקציות החברתיות המצליחות והפופולריות בעולם, עם מיליארד משתמשים פעילים בפייסבוק, 900 מיליון בווטסאפ ו-400 מיליון באינסטגרם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x