$
הייטק והון סיכון

נחשף בכלכליסט

מיקרוסופט מכריזה רשמית על רכישת אדאלום

חברת אבטחת המידע תירכש בכ-300 מיליון דולר ולפי הערכות, תשמש כבסיס למרכז סייבר שתקים ענקית התוכנה האמריקאית בישראל. זו הרכישה השלישית של מיקרוסופט בארץ בשנה האחרונה

מאיר אורבך 17:4608.09.15

מיקרוסופט הכריזה באופן רשמי על רכישת חברת הסייבר אדאלום - כפי שנחשף ב"כלכליסט". החברה לא פירסמה את סכום הרכישה אך על פי הערכה יעמוד על כ-300 מיליון דולר.

אדאלום גייסה 50 מיליון דולר מהקרנות סקויה קפיטל ואינדקס האירופית, מזוהר זיסאפל, מחברת האחסון האמריקאית EMC ומ-HP. על פי הערכות, צפויה אדאלום לשמש כבסיס להקמת מרכז סייבר של מיקרוסופט בישראל.

 

אסף רפפורט, מנכ"ל אדאלום אסף רפפורט, מנכ"ל אדאלום

 

זוהי הרכישה השלישית של מיקרוסופט בישראל בשנה האחרונה: בסוף 2014 רכשה את אאורטו ב-200 מיליון דולר ומאז קנתה את אנטריג בעשרות מיליוני דולרים ואת אקוויו ב-50 מיליון.

 

אדאלום הוקמה ב-2012 בידי שלושה יזמים - אסף רפפורט (מנכ"ל), בוגר תלפיות, 8200 והיחידה הטכנולוגית המיוחדת של חיל המודיעין שעבד מספר שנים במקינזי ישראל ואוסטרליה; עמי לוטבאק (סמנכ"ל הטכנולוגיות), בוגר תלפיות ולשעבר ארכיטקט תוכנה בפונאריס; ורועי רזניק (סמנכ"ל הפיתוח), בוגר מערכת הביטחון. החברה מעסיקה 80 עובדים, מהם 50 במרכז הפיתוח ברמת החייל, רובם ככולם מומחי אבטחת מידע בוגרי יחידות המודיעין הטכנולוגיות.

 

בהודעה שיצאה מטעם מיקרוסופט, הדגיש טקאשי נמוטו, סגן נשיא בחברה, את חשיבות תחום אבטחת המידע לענקית התוכנה. לדבריו אדאלום היא שכבה חדשה וחשובה בניסיון להתמודד עם האיומים הרבים שיש כיום על תעשיית המחשוב העולמי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x