$
חדשות טכנולוגיה

אמזון מקצצת את חטיבת המכשירים שלה וסוגרת פרויקטים

החברה פיטרה את המהנדסים שהובילו את פיתוח מכשיר ה-Fire Phone הכושל וביטלה את פיתוחם של טאבלטים חדשים. זו הפעם הראשונה שמתבצע מהלך פיטורים נרחב בחטיבת החומרה של אמזון, שפועלת זה 11 שנה

נמרוד צוק 10:2327.08.15
הכישלון של אמזון פייר פון, הסמארטפון הראשון של החברה שהושק לפני שנה, ממשיך ליצור גלי הדף: עשרות מעובדי מרכז הפיתוח הסודי של החברה בעמק הסיליקון (המכונה Lab126) שעבדו על הפרויקט פוטרו, על פי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל.
מדובר בצעד חריג, שכן ב-11 השנים של פעילות המרכז, המעסיק כ-3,000 עובדים, לא התבצעו עד היום פיטורים שאינם נקודתיים. בנוסף לפיטורי מהנדסי הפייר פון, ביצעה אמזון שינויים ארגוניים במבנה התפעולי של המרכז, שכללו איחוד שתי יחידות נפרדות לאחת והפסקת העבודה על מספר פרויקטים, בהם טאבלט בעל מסך גדול במיוחד. מרכז הפיתוח סבל ממכה נוספת החודש, כאשר מנהל הטכנולוגיה ג'ון מק'ורמק פרש לטובת משרה בגוגל.

 

כשל כישלון צורם. פייר פון כשל כישלון צורם. פייר פון

 

לטענת חלק מעובדי מרכז הפיתוח, הכישלון של הפייר פון פגע במורל העובדים בלאב126 והעלה שאלות בנוגע ליכולת החברה לפתח מוצרי חומרה מצליחים, על אף ההתלהבות בה התקבלו מוצרים אחרים שפותחו במרכז, כגון הסייענית האישית Echo. על פי אחד העובדים לא מדובר בהחלטה של החברה לצמצם את כלל פעילות המו"פ שלה בתחום אלא בהחלטה להעביר את מרכז הכובד למרכז פיתוח אחר, הממוקם במטה הראשי שלה בסיאטל.

 

המהלכים הללו עשויים להפתיע לאור המדיניות ארוכת השנים של אמזון, להשקיע את מרבית הכנסותיה הפנויות (לאחר הוצאות התפעול) במחקר ופיתוח. נראה כי לאחרונה עברה למדיניות של צמצום עלויות, מדיניות שאפשרה לחברה להציג ברבעון הקודם רווח של 92 מיליון דולר.

 

הדיווחים מגיעים על רקע הסערה התקשורתית שהתחוללה סביב אמזון בתחילת החודש, כאשר תחקיר של הניו יורק טיימס על התרבות הארגונית בחברה ועל תנאי ההעסקה של עובדי הצווארון הלבן בה גרם לביקורת רבה נגדה שהגיעה אף ביוזמות של חרם צרכנים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x