$
מכשירים ומדריכים

אקספריה M5: סוני חשפה סמארטפון ביניים עם יכולות של מכשיר דגל

למכשיר מצלמה ראשית של 21.5 מגה-פיקסל בעלת מיקוד מהיר ומצלמת סלפי מתקדמת במיוחד עם עדשה רחבה ופלאש LED. לצידו, נחשף פאבלט חדש - האקספריה C5 Ultra, בעל סוללה שאמורה לספק יומיים של שימוש רצוף

הראל עילם 16:2104.08.15
סוני חשפה אמש (ב') שני טלפונים חדשים בסדרת Xperia, אותם תשיק החודש: הפאבלט C5 ultra ו-M5, סמארטפון טווח-ביניים מעניין. בשני המכשירים הושם דגש מיוחד על טכנולוגיות צילום מתקדמות.

ה-M5 הוא שדרוג ל-M4 Aqua. המצלמה האחורית שלו תכלול את החיישן המתקדם ביותר של סוני, באיכות 21.5 מגה-פיקסל, עם עדשה בעלת מפתח צמצם של f/2.2. לטענת סוני, המצלמה מסוגלת לבצע מיקוד מהיר במיוחד ולספק תמונות חדות גם בתנאי ראות קשים. מצלמת הסלפי של ה-M5 מרשימה אף היא וכוללת חיישן 13 מגה-פיקסל Exmor CR מתקדם, עדשת 22m רחבה ופלאש LED.

 

סמארטפון ה-M5 סמארטפון ה-M5

 

בדומה לרוב סדרת Xperia,המכשיר גם יהיה חסין למים ואבק. המסך שלו הוא בגודל חמישה אינץ' וברזולוציית Full HD. יש לו סוללה בעוצמה של 2,600 מיליאמפר-שעה ומעבד MediaTek X10 מתקדם במהירות 2 גיגה-הרץ, יחד עם שלושה גיגה-בייט של זיכרון פעולה.

 

ה-C5 ultra הוא פאבלט בעל מסך בגודל שישה אינץ' ברזולוציית Full HD. הוא צויד במצלמת 13 המגה-פיקסל של ה-M5, שמותקנת הן בחזיתו והן בגבו. בנוסף, המכשיר יכלול מעבד בעל שמונה ליבות במהירות 1.7 גיגה-הרץ וסוללה של 2,930 מיליאמפר-שעה שאמורה לספק יומיים עבודה.

 

פאבלט ה-C5 Ultra פאבלט ה-C5 Ultra

 

סוני לא חשפה את מחיר המכשירים, אבל ההשקה הבינלאומית צפויה להתחיל כבר החודש. שני המכשירים יריצו את אנדרואיד 5.0 (ולא את 5.1), והחברה לא ציינה מתי הם יקבלו שדרוג לגרסה החדשה ביותר של אנדרואיד. שניהם גם אמורים לכלול חריץ מיקרו-SD.

 

לא ברור בדיוק כיצד ההכרזה הרשמית על ה-C5 וה-M5 מתקשרת לשמועות מהימים האחרונים על מכשיר הדגל הבא של סוני, שאף כללו מספר תמונות שדלפו לרשת. סוני נהגה להשיק מכשיר דגל חדש כל חצי שנה לערך, אך לאחרונה חדלה מלעשות כן בשל הקשיים הכלכליים של חטיבת הסלולר של החברה, שאיבדה 17% מהיקף המכירות שלה. ה-Z3 הושק בספטמבר 2014; מאז, החברה גם השיקה את ה-Z3 פלוס, אותו מיתגה כ-Z4 ביפן, אבל לא הביאה למערב. בשלב זה לא ידוע אם טלפון ה-Z5 יוצג בעוד חודש בתערוכת IFA בברלין או שייחשף רק במרץ הבא, בתערוכת הסלולר של ברצלונה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x