הייטק והון סיכון

אקזיט

מרק רוכשת את סיקאם ב-95 מיליון דולר

החברה הישראלית, שנוסדה בידי פרופ' גל מרקל, מפתחת טיפולים בסוגים שונים של סרטן. החברה גייסה שמונה מיליון דולר וקיבלה בתחילת השנה אישור FDA לתחילת מבחנים קליניים לטיפולים שלה

אסף גלעד 14:1428.07.15
חברת התרופות מרק (MSD) רוכשת את סיקאם (cCAM)הישראלית ב-95 מיליון דולר, כך הודיעו החברות אחר הצהריים (ג'). לפי תנאי ההסכם, מרק תרכוש באמצעות חברת בת 100% מהמניות של סיקאם בתמורה לתשלום ראשוני של 95 מיליון דולר במזומן. בנוסף, בעלי המניות של סיקאם יוכלו לקבל סך של עד 510 מיליון דולר בעבור השגת אבני דרך מסוימות בפיתוח הקליני, כמו גם אבני דרך רגולטוריות ומסחריות.

סיקאם מפתחת טיפול מבוסס המבוסס על נוגדן המפעיל את המערכת החיסונית נגד מגוון גידולי סרטן כגון סרטן העור, סרטן ריאות, סרטן שלפוחית השתן, קיבה, המעי הגס או השחלות. בינואר האחרון קיבלה החברה את אישור רשות המזון והתרופות האמריקאי (FDA) להתחיל בשלב הראשון של הניסוי הרפואי.

 

פרופ' גל מרקל, מייסד החברה פרופ' גל מרקל, מייסד החברה צילום: עמית שעל

 

מטרת הניסוי שאושר היא הערכת היעילות והבטיחות של הטיפול, וקביעת המינון האופטימלי לניסוי שלב 2 שתערוך החברה בהמשך. שלב 1 שהחל באפריל נערך בימים אלה בארבעה בתי חולים: שיבא וסוראסקי בישראל, ובתי החולים הצמודים לאוניברסיטאות ייל ו-UCLA בארה"ב.

 

סיקאם נוסדה בידי פרופ' גל מרקל, שמשמש גם כמדען הראשי שלה ומנוהלת בידי ד"ר תהילה בן משה. היא חברת סטארט-אפ רפואית פרטית המבוססת על הפטנטים של ד"ר מרקל וגייסה עד כה 8 מיליון דולר בלבד, כאשר הגיוס האחרון שלה התבצע כבר לפני שלוש שנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x