$
חדשות טכנולוגיה

הערכה: אינסטגרם תעקוף את גוגל ברווחי הפרסום תוך שנתיים

אפליקציית התמונות שבבעלות פייסבוק מפגינה שיעור צמיחה מרשים - שעתיד להגיע ל-2.8 מיליארד דולר בשנה עד 2017 בעוד רווחי גוגל יעמדו על 2.3 מיליארד. זאת, בשל אפקטיביות הקמפיינים באינסטגרם ופילוח גולשים ממוקד

נמרוד צוק 12:5928.07.15
האם אינסטגרם צפויה לעקוף את גוגל וטוויטר בהכנסות מפרסום במובייל עד 2017? כך לפחות טוענת תחזית של חברת המחקר eMarketer, שצופה כי הכנסות האפליקציה, שבבעלות פייסבוק, ימריאו להיקף של 2.81 מיליארד דולר בשנה תוך שנתיים. בשנה זו, היא צופה, תרוויח גוגל 2.38 מיליארד דולר בלבד מפרסום במובייל, וטוויטר תרוויח 2.29 מיליארד דולר.
על פי התחזית, תסיים החברה את השנה הנוכחית עם הכנסות של 595 מיליון דולר ממודעות שיוצגו למשתמשי האפליקציה, סכום שיהווה כ-3.7 אחוז מכלל ההכנסות של פייסבוק מפרסום. בשנה הבאה צפויה הסכום לצמוח ל-1.48 מיליארד דולר ול-7.1 אחוז מהתזרים, כאשר ב-2017 הוא יהווה 10.6 אחוז ממנו.

 

תאיים על גוגל. אינסטגרם תאיים על גוגל. אינסטגרם

 

אינסטגרם החלה לשלב מודעות באפליקציה רק לפני שנה, במסגרת פיילוט מוגבל שהציג אותן למספר מצומצם של משתמשים בשמונה מדינות בלבד. במהלך השנה השתמשו מפרסמי החברה בפלטפורמה להצגת 475 קמפיינים בסך הכל, כאשר לטענתה הם השיגו אפקטיביות גבוהה פי 3 מהממוצע, על פי מדידות שבחנו עד כמה האנשים שנחשפו להן זוכרים את המוצרים והמותגים שקודמו.

 

בתחילת יוני היא הודיעה על הרחבת שילוב הפרסומות בפיד, והוספת כלי פרסום חדשים שאמורים לאפשר סוגים נוספים של קמפיינים (כגון כאלו שנועדו לעודד רכישה מיידית של מוצרים), פילוח ממוקד יותר (בין היתר באמצעות חיבור למידע ממאגרי הנתונים של פייסבוק), מדידה מדויקת יותר של התוצאות ונגישות גבוהה יותר למשרדי פרסום ומפרסמים.

 

כלי הפרסום החדשים, טוענת eMarketer, זכו להיענות גבוהה בקרב מפרסמים, שחיכו זמן רב להזדמנות לקדם את מוצריהם באמצעות הפלטפורמה. היענות זו היוותה את הבסיס לתחזית החדשה. לדברי החברה, ההשקה של כלי פרסום נוספים בחודשים הקרובים ובמיוחד האפשרויות לבצע פילוחים באמצעות הכלים של פייסבוק יגררו גידול מהיר בביקוש למודעות בשירות.

 

בשנתיים הקרובות, צופים ב-eMarketer, יגיע עיקר הגידול בהכנסות מפרסום של החברה מהשוק האמריקאי, בו יגדל הנתח של הכנסות פייסבוק שיגיעו מאינסטגרם ל-20 אחוז בשנה הבאה ול-28 אחוז ב-2017, לעומת 1.3% בלבד בשנה הבאה ו-3.7 אחוז ב-2017 מחוץ לארה"ב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x