$
הייטק והון סיכון

אקזיט

Como קונה את Keeprz ב-50 מיליון דולר

קיפרז פיתחה מערכת שמנטרת אינטראקציות של לקוחות עם עסקים קטנים ובינוניים. קומו, לשעבר חטיבת הסרגלים של קונדואיט, תשלב את טכנולוגיות קיפרז בפלטפורמת בניית האפליקציות שלה

מאיר אורבך 12:0916.07.15
Como (לשעבר קונדואיט) המפתחת פלטפורמה לעסקים קטנים ובינוניים לבניית יישומי מובייל, תרכוש את חברת קיפרז (Keeprz). החברות חתמו הבוקר על מסמך כוונות והודיעו על כך לעובדיהן. לאחר הליך בדיקת הנאותות אשר בסיומו תושלם הרכישה, ישולבו הצוות, הפתרונות והידע של קיפרז בתוך חברת קומו. על פי הערכות שווי העסקה כ-50 מיליון דולר

קיפרז (Keeprz) מתמחה בתחום הנאמנות (Loyalty) ואינטראקציית הלקוחות לעסקים קטנים ובינוניים (SMB). החברה מעסיקה כיום 17 עובדים בין לקוחותיה נמנים BMW, ברגר קינג, קוקה קולה, BBB, דלק-מנטה, קפה ג'ו, ורבים אחרים. החברה נוסדה על ידי לירן מיוסט, יאיר הולצר ודני אלבוחר ונתמכה מראשיתה על ידי קבוצת משקיעים אסטרטגיים מתחום פעילותה, ביניהם פייר בסנינו ודני הדר.

 

רונן שילה, מנכ"ל ומייסד קומו רונן שילה, מנכ"ל ומייסד קומו צילום: ענר גרין

 

Como היתה חטיבת המובייל של חברת סרגלי הכלים קונדואיט עד הפיצול בין החברות, כאשר תחום הסרגלים של החברה התחבר לפריון ושאר הפעילות (ובעיקר המובייל) הפך לחטיבה נפרדת. לטענת קומו, נוצרו באמצעותה יותר ממיליון וחצי אפליקציות של עסקים קטנים ובינוניים מתוך השירות, בקצב של 35,000 מדי חודש מאז הפיצול.

 

רונן שילה, מייסד ומנכ"ל Como, ציין: " אנו מאמינים כי הטמעתה של קיפרז תאפשר לשמור על מעמדנו בענף שבו אנו פועלים. אנו רואים את שילוב הידים עם קיפרז כחיזוק למרקם האנושי הייחודי שכבר קיים אצלנו ומעשיר את שילדת הניהול של COMO במגוון מחוזות. עולם העסקים פונה לכיוון המובייל בקצב מהיר ועסקים שמשכילים להבין זאת ומטמיעים את הכלים החדשים שומרים על יכולתם למשוך ולשמר את הלקוחות ולהגדיל את הכנסותיהם".

 

עוד ציין שילה: "אנו גאים על כך שזוהי הפעם השניה שהחברה רוכשת טכנולוגיה ישראלית מתוך אמונה בכשרון המקומי וביכולת להצמיח חברה ישראלית בעלת מובילות עולמית". Como פועלת מנס ציונה ומעסיקה יותר מ-100 עובדים.

 

לדברי שילה, קומו יכולה להיות גדולה אף יותר מקונדואיט: "יש לנו כיום מאות מיליוני דולרים בקופה של קומו ואנחנו יכולים להחזיר אותם כדיבידנד למשקיעים, אבל אני מעדיף להשתמש בכסף להשקעה בחברה". שילה סיפר ל"כלכליסט" שקומו אמנם מכניסה כיום עשרות מיליוני דולרים בודדים, אך להערכתו הקצב יגדל משמעותית ואף יעקוף את של קונדואיט. "בקומו אנחנו נמצאים בשוק בפריחה ואילו בקונדואיט בנינו חברה שגברה על השוק אבל גם גמרה אותו", אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x