$
הייטק והון סיכון

Ayehu גייסה 3 מיליון דולר

החברה פיתחה מערכת שמבצעת פעולות אחזקה ואבטחה ברשתות ארגוניות כדי לצמצם בהוצאות תפעול שוטף בעסקים. את סבב הגיוס הובילה BGV, הקרן החדשה של אריק בן חמו

מאיר אורבך 16:4012.07.15

חברת הסטארט-אפ הישראלית אייהו (Ayehu) גייסה 3 מיליון דולר מ-BGV, קרן ההון סיכון החדשה של אריק בן חמו. אייהו הוקמה ב-2007 בידי גבי נזרי וירון לוי נזרי המכהן כמנכ"ל. סבב הגיוס הגדיל את סך ההשקעות בחברה (שרובן פרטיות וזהו הגיוס המוסדי הראשון) ל-6 מיליון דולר.

עד כה גייסה החברה לרבות הגיוס הנוכחי כ-6 מיליון דולר כאשר את הגיוסים הראשונים עשו ממשקיעים פרטיים וזהו הגיוס המוסדי הראשון. כיום מוכרת החברה במיליוני דולרים בודדים והכסף שאותו גייסה ישמש אותה להגדלת צוות העובדים בישראל ובניו יורק. החברה מעסיקה כ-15 עובדים שמתוכם 10 בישראל בפיתוח והשאר בניו יורק בשיווק ומכירות. 

 

גבי נזרי, מנכ"ל החברה גבי נזרי, מנכ"ל החברה

 

החברה מפתחת כלים לאוטומציה של תהליכי אבטחה ואחזקת רשתות ארגוניות. בין השאר, פיתחה בוט שמסוגל לבצע פעולות שעושים בד"כ אנשי ה-IT בארגון, כגון טיפול בתקלות במחשב, הקצאת סיסמאות, פתיחת חסימות בחשבונות ועוד - מה שמאפשר לחסוך עלויות תפעול בעסקים. מכירותיה מוערכות במיליוני דולרים וסבב הגיוס יאפשר לה להתרחב ולהגדיל את צוות העובדים. ההשקעה באייהו היא הראשונה שביצעה קרן BGV, שהשלימה לאחרונה גיוס של 72 מיליון דולר ומחזיקה שותפים בארצות הברית ושותף בישראל - ברק בן אבינועם.

  

בשיחה עם "כלכליסט" אמר נזרי שהחברה מפנה משאבים רבים לתחום אבטחת המידע, לאחר שגילתה בו פוטנציאל גדול. "כל זמן שדיברנו רק על מערכות מחשוב ושיפורן. זכינו לעניין מקרנות אבל ברגע שהבינו שהמערכות שלנו הן כלי שחשוב לאבטחת המידע הארגונית זכינו להערכות שווי גבוהות יותר וקיבלנו הצעות להשקעות גדולות יותר. הבנתי שאם אני מגייס עשרות מיליוני דולרים אני אצטרך לעמוד בציפיות של משקיעים שאיני רוצה ויכול לספק כרגע. אני מעדיף לפתח את החברה בקצב שמתאים לה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x