$
הייטק והון סיכון

Blender גייסה 5 מיליון דולר מקרן בלאמברג

החברה מפעילה שירות הלוואות עמיתים, שמאפשר למשקיעים לפזר השקעות כהלוואות בריבית נוחה. עד כה לוו מאות לקוחות כ-10 מיליון שקל מבלנדר

אסף גלעד 11:4112.07.15
קרן ההון סיכון בלאמברג הובילה גיוס 5 מיליון דולר לחברת הלוואות העמיתים בלנדר (Blender) של האחים גל ובועז אביב וברק גור. בלנדר הודיעה הבוקר (א') על סבב הגיוס שמטרתו להפוך את בלנדר, חברה שהתמקדה בשוק הישראלי, גם לפעילות מעבר לים ובפרט במערב אירופה ובאמריקה הלטינית. החברה הישראלית שפועלת בהשראת Zopa הבריטית, מעוניינת לייצא את שירות הלוואות העמיתים שלה למדינות בהן לא קיים דירוג אשראי אישי, כגון צרפת, גרמניה, ברזיל וקולומביה.

בלנדר היא שירות הלוואות עמיתים שפועל בהשראת Zopa הבריטי: הוא מאפשר למשקיעים לפזר את השקעותיהם כהלוואה או כחסכון בין לווים רבים ומספק להם ריבית ממוצעת של 6%. טווח הריבית שמשלם הלווה לאתר נע בין 4-8%. בכדי לאבטח את ההשקעה ולהמנע מחדלות פרעון המלווים מפרישים בממוצע 1.5% מסך ההכנסות שלהם לקרן בטחון.

 

דיוויד בלאמברג דיוויד בלאמברג צילום: עמית שעל

 

המודל העסקי של בלנדר לא בנוי על ארביטראז' בין הריבית שמשלם הלווה לריבית שמקבל המלווה. היא נוטלת עמלה של 2.5%, או 200 שקל לפחות מהלווה, ועוד עמלה של אחוז אחד מההחזרים של המלווה, שפרוס על משך חיי ההלוואה בהיקף שנע בפועל באזור ה-0.4% בשנה.

 

עד כה הלוו המשקיעים באתר 10 מיליון שקל למאות לווים. הלוואה ממוצעת נעה בין 15-20 אלף שקל. קודם לכן גייסה כבר בלנדר 10 מיליון שקל להקמת פעילותה בישראל, בהם גם 7 מיליון שקל מדורון אביב, אביהם של גל ובועז. נוסף על קבוצת אביב משקיעים בבלנדר גם מנכ"ל דיסקונט לשעבר גיורא עופר, יעל גיט מקרן להב ואתי לנגרמן.

 

בעקבות הגיוס, יצטרף אלון ליפשיץ, השותף הישראלי של בלאמברג לדירקטוריון החברה. הקרן של המשקיע היהודי דיוויד בלאמברג, הפכה לאחת המשקיעות הבולטות בשנים האחרונות בענף הפינטק הישראלי עם השקעות בחברות כגון Credorax, Feex, Fundbox ו-Zooz.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x