$
אפליקציות

שירות העברת הכספים של פייסבוק יצא מבטא

החברה החלה לפתח את השירות באוקטובר האחרון ולפני כחודשיים הוא הושק בצורה מצומצמת לכמה משתמשים בניו יורק. Payments מאפשר העברת כספים במהירות ובפשטות דרך שליחת הודעה במסנג'ר

נמרוד צוק 11:3301.07.15

פייסבוק מאיצה את התחרות שלה מול סקוור: שירות העברת הכספים של הרשת החברתית יצא מבטא והושק עבור כל המשתמשים הרשומים בארצות הברית. עד כה, השירות היה זמין במתכונת מצומצמת למספר משתמשים באזור ניו יורק ואזורים נוספים במדינה. השירות מאפשר העברת כספים בין משתמשים על ידי הודעות מסנג'ר ומתוך פייסבוק מסנג'ר עצמו. 

 

כלי העברת הכספים, שנקרא בפשטות "תשלומים במסנג'ר", מופיע ככפתור בראש ממשק שליחת ההודעות במסנג'ר - בגרסת האייפון, אנדרואיד והרשת. הכפתור מעוצב כסימן דולר אמריקאי. לאחר הלחיצה על הכפתור במהלך שיחה עם הנמען, נפתחת חלונית קטנה. ניתן אז להקליד סכום וללחוץ על שלח - והסכום יחוייב בכרטיס הדביט של השולח ויזוכה בכרטיס הדביט של הנמען, שיתבקש להזין אותו אם זו הפעם הראשונה בה הוא משתמש בשירות. העברת הכסף לוקחת עד שלושה ימי עבודה ואינה כרוכה בעמלה.

 

פייסבוק מסנג'ר פייסבוק מסנג'ר

 

למרות שהשירות מיועד להעברה של סכומי כסף קטנים בין חברים ובני משפחה (הדוגמאות שפייסבוק מביאה כוללות העברת 20 דולרים לרכישת כרטיס להופעה או 500 דולר להעברת החלק בשכר הדירה של אחד השותפים), היא אינה מציינת סכום מקסימלי להעברה. עם זאת, השירות כרגע מוגבל אך ורק למשתמשי פייסבוק רשומים, אמריקאיים, בעלי כרטיס דביט ובני 18 ומעלה.

 

אמצעים נוספים בה נוקטים בפייסבוק כדי למנוע שימוש לרעה בשירות (שמאפשר לכאורה גניבת כסף בקלות יחסית על ידי גניבת הסמארטפון של המשתמש והעברת כספים לחשבון הגנב, או באמצעות פריצה לחשבונות פייסבוק של חברים ומשלוח בקשה מזויפת להעברת תשלום) היא הפעלה של הגנה אופציונלית באמצעות ססמה או קוד PIN בכל שימוש בכלי. החברה גם פירטה כללי זהירות לשימוש בשירות והמנעות מסוגים נפוצים של הונאות.

 

פייסבוק נכנסת לשוק בו כבר פועלות כמה שחקניות מצליחות למדי - לאפליקציית Venmo יש כבר יותר ממיליון משתמשים על גבי אנדרואיד בלבד, לאפליקציית סקוור קאש של סקוור יש כמחצית המספר הזה, ומאז נובמבר מציעה סנאפצ'ט יכולה דומה לכל משתמשיה, המתבססת על הפלטפורמה של סקוור.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x