$
הייטק והון סיכון

אאוטבריין פותחת את פלטפורמת הפרסום שלה לשותפים

החברה תאפשר לאתרי חדשות להשתמש בפלטפורמת המלצות התוכן שלה כדי לפרסם תוכן משלהם, במטרה למשוך לקוחות חדשים. בשיטה זו יוכלו מנהלים מסחריים באתרים להרחיב עסקאות פרסום

אסף גלעד 12:2714.06.15
אאוטבריין הישראלית (Outbrain) אאוטבריין נחשבת לרשת פרסום בעלת סטנדרטים גבוהים, אך עד כה שמרה על בלעדיות בפרסום כתבות ממומנות: אתרי החדשות המשיכו למכור פרסומות וידאו ובאנרים, ואאוטבריין מכרה קמפיינים של כתבות ממומנות לאתרים. כעת, מאפשרת החברה גם לאתרי החדשות למכור שטחי פרסום ישירות.

כעת, אאוטבריין מספקת את הטכנולוגיה שלה לאתרי החדשות ומאפשרת להם לשלב המלצות על כתבות ממומנות באופן עצמאי - ובמקרה כזה תמחק אאוטבריין את שמה מן ההמלצה, כדי שלא לערוב לפרסומות שאינם בשליטתה.

 

ירון גלאי, מנכ"ל אאוטבריין ירון גלאי, מנכ"ל אאוטבריין צילום: אוראל כהן

 

פתיחת הטכנולוגיה של אאוטבריין נעשתה בעקבות בקשתם של אתרי החדשות, לקוחותיה, להרחיב את יכולתן לשבץ פרסומות מבוססות תוכן, כלומר כתבות ממומנות, שלא דרך רשת הפרסום של החברה.

 

בצורה זו, יכולים המנהלים המסחריים באתרי התוכן להגדיל את יכולתם לבצע עסקאות פרסום אל מול המפרסמים וסוכניות הפרסום, ולהשתמש בשטח הפרסום של אאוטבריין כבשלהם. כך הם יוכלו, למשל, לשווק חבילת פרסום שכוללת לא רק באנרים, אלא גם פרסום מבוסס תוכן. אתרים שלא יצליחו לשבץ בכל רגע נתון פרסומת, יוכלו לחזור ולהשתמש ברשת הפרסום הרגילה של אאוטבריין.

 

את המוצר החדש מגישה אאוטבריין ללקוחותיה ללא עלות, כחלק מהתחרות הגדולה שקיימת בשוק המלצות התוכן על כל אתר. השוק כולו, בכלל זה אאוטבריין ומתחרתה הישראלית טאבולה, עוקב בימים אלה אחר השקת שירות Matched Content של גוגל, שירות שמייצר המלצות לכתבות כחלק מ-Adsense. עם זאת, השירות של גוגל איננו כולל בשלב זה סינדיקציית פרסום ומאפשר לאתר חדשות להמליץ רק על כתבות בתוך האתר.

 

אאוטבריין נמצאת בימים אלה בתהליך יציאה להנפקה בנאסד"ק, ועל פי ההערכות בתעשייה אמורה לבצע אותה עוד ברבעון הקודם. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x