$
הייטק והון סיכון

illusive networks גייסה 5 מיליון דולר

החברה, שהוקמה בידי מייסד צ'קפוינט, מפתחת טכנולוגיה להגנה מפני מתקפות סייבר ממוקדות שמתבססת על הטעיית ההאקרים. את סבב הגיוס הובילה Team8 של מפקד 8200 לשעבר, נדב צפריר

מאיר אורבך 15:3309.06.15
אילוסיב נטוורקס (illusive networks), גייסה 5 מיליון דולר מ-Team8. אילוסיב, שהוקמה על ידי יוצא צ'קפוינט עופר ישראלי, מפתחת פתרונות נגד התקפות ממוקדות (targeted attacks). החברה מעסיקה 25 עובדים, מרביתם בישראל.
אילוסיב נטוורקס היא החברה הראשונה שהושקה על ידי Team8, פלטפורמה להקמת חברות סייבר שנוסדה ע"י בכירי 8200 בראשות נדב צפריר - מפקד היחידה לשעבר. בין משקיעי הפלטפורמה נמנים סיסקו, אלקטל לוסנט והקרנות מרקר, בסמר ואינוביישן אנדוורס.

 

מימין: שלמה טובול (מנכ"ל אילוסיב נטוורקס), עופר ישראלי (סמנכ"ל מו"פ) מימין: שלמה טובול (מנכ"ל אילוסיב נטוורקס), עופר ישראלי (סמנכ"ל מו"פ) צילום: אביב פרסבורגר

 

אילוסיב נוסדה על ידי ישראלי, שיכהן כסמנכ"ל המו"פ וחבר דירקטוריון. שלמה טובול, שניהל את היחידה העסקית לניהול רשתות באינטל והקים מספר חברות אבטחה, ימונה למנכ"ל.

 

"עולם העסקים נתון תחת מצור סייבר, בזמן שמתקפות מקוונות כובשות את כותרות העיתונים", אמר אריק שמידט, יו"ר גוגל ושותף מייסד באינוביישן אנדוורס. "יש חשיבות קריטית לתמיכה שלנו בחברות סטארט-אפ חדשניות המפתחות פתרונות יצירתיים ופורצי דרך שנועדו לסכל איומים אלו".

 

גישה פרואקטיבית למתקפות ממוקדות

 

מתקפות ממוקדות הן איום סייבר בעייתי במיוחד: הן מצריכות פעולות איסוף מודיעין מורכבות, במסגרתן לומדים הפורצים את המערכת, את כלי האבטחה שלה ותרים אחר מידע רגיש - מודיעין עסקי או נתוני אשראי. ההאקרים בדרך כלל לא עוצרים לנתח את המידע שאספו באופן מעמיק, משום שעליהם לפעול במהירות לפני שיזהו את פעילותם כלי אבטחה.

 

לדברי טובול, שיטת אילוסיב נטוורקס מתבססת על חיבול בנתונים שהאקרים אוספים במהלך מבצע הפריצה, כדי שייכשלו במשימתם ולא יוכלו להגיע למידע הרגיש שחיפשו. המערכת של אילוסיב יוצרת סביבה וירטואלית לתוקף, שכוללת פיתיונות למיניהם שעוזרים לזהות את הפורצים ולחסום את המתקפה ביעילות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x