$
אינטרנט

10 דברים שלא ידעתם שאפשר לעשות עם החיפוש בגוגל

מהמרה של שערי מטבע, דרך חיפוש פרטני באתרים וכלה בתשובה לחיים, היקום וכל השאר. מהנדסי גוגל הוסיפו שלל יכולות מעניינות למנוע החיפוש

רפאל קאהאן 22:2206.06.15
מנוע החיפוש הפופולרי בעולם כבר מזמן לא משמש אך ורק להצגתאתרים מעניינים. עם השנים נוספו לו לא מעט יכולות, שימושיות יותר או פחות -  אבל תמיד מעניינות.

יש לציין שבמהלך התחקיר מצאנו שחלק מהתכונות שפורסמו כבר אינן פעילות או שהן לא זמינות עבור משתמשים בישראל. ועדיין, הן ללא ספק ראויות לציון. 

 

1. מה מזג האוויר היום? אם תקלידו את המלה תחזית עם שם מקום תקבלו את תמצית התחזית השבועית. שימושי עבור אלה שרוצים לדעת איך לתכנן את השבוע

 

2. יש כמובן את האפשרות לחפש בתוך האתר החביב עליכם. אם תקלידו את המונח site: ובהמשכו את כתובת האתר החביב עליכם ואת מלת החיפוש, גוגל יידע להציג לכם את כל התוצאות בתוך האתר הזה בלבד. למשל נסו להקליד site:calcalist.co.il גוגל, ותראו מה תקבלו.

 

ספרו לגוגל על הילדות שלכם ספרו לגוגל על הילדות שלכם

 

3. רוצים להשתעשע? הקלידו Atari Breakout בשדה החיפוש של גוגל תמונות. התוצאה היא גרסה מלאה של המשחק הקלאסי כשאת הלבנים מחליפות התמונות מתוצאות החיפוש.

 

4. זוכרים את ה-Zerg? אותם יצורים מהונדסים-גנטית ומסוכנים להפליא ממשחק האסטרטגיה הפופולרי סטארקראפט? אז הקלידו את צמד המילים zerg rush ותקבלו את הגרסה של גוגל למתקפת זרג. המטרה היא למנוע מה-o לאכול לכם את תוצאות החיפוש.

 

היכונו לביאת מלכת ה-Zerg היכונו לביאת מלכת ה-Zerg

 

5. כמה זה 2 מטר ברגל? עוד תכונה שימושית של גוגל הוא כלי ההמרה המובנה. ניתן דרכו להמיר כל מידה, החל ממטר לרגל וכלה בליטר לפיינט. כל מה שצריך זה להקליד את המידה ואז להוסיף את מידת היעד, למשל: 155 inches to meters. 

 

6. רוצים לצמצם את תוצאות החיפוש מראש? אם אתם מחפשים משפט ורוצים להימנע מחיפוש של מילים מסוימות, הוסיפו את סימן המינוס בצמוד למלה אותה תרצו להשמיט. 

 

גוגל יעזור לכם מול החלפן החביב עליכם גוגל יעזור לכם מול החלפן החביב עליכם צילום: צביקה טישלר

 

7. כמה זה 1,000 שקל בדולרים? לגוגל יש גם כלי יעיל להמרת מטבעות. רק הקלידו את סכום הכסף אותו תרצו להמיר ואת המטבע אליו אתם מעוניינים להמיר ותקבלו את התוצאה בהתאם לשער היומי היציג.

 

8. לעקם את המסך – אם נמאס לכם מהמסך הישר והמסודר שלכם, הקלידו את המלה tilt בשדה החיפוש ותראו את העולם בצורה קצת יותר מוטה. בשביל לחזור חזרה, הקלידו את המלים tilt back.

 

9. גרפים אהובתי – אם אתם חובבי מתמטיקה, אז גוגל יודעת לצייר לכם את הגרפים האהובים עליכם, החל מ- y=x ועד לגרף הרומנטי הבא: 5 + (sqrt(1-x^2(y-abs(x))^2))cos(30((1-x^2-(y-abs(x))^2))), x is from -1 to 1, y is from -1 to 1.5, z is from 1 to 6

 

10. לסיום, גוגל גם יודעת לספק לכם את התשובה לשאלה שמעסיקה את כל אחת ואחד מאתנו בשלב כלשהו בחיים: מה התשובה לחיים, ליקום וכל השאר. רק הקלידו את המשפט answer to life, the universe and everything.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x