$
מכשירים ומדריכים

הטלפון בעל שני המסכים: יוטה-פון מגיע למערב

הסמארטפון הרוסי המהפכני YotaPhone, שמציע מסך e-ink בגב המכשיר, יושק באירופה וארצות הברית באוגוסט הקרוב במחיר של 600 דולר. החברה החלה את המכירה המוקדמת דווקא דרך אתר גיוס ההמונים אינדיגוגו

עומר כביר 13:2620.05.15

ה-YotaPhone2, סמארטפון לא שגרתי מתוצרת רוסית שמתהדר במסכים משני צדדיו, מגיע למערב - דרך אתר גיוס ההמונים אינדיגוגו. החברה מכרה מאות מכשירים דרך האתר בתוך פחות מיממה מאז השקת הקמפיין הלא-שגרתי, שמיועד לסייע לחברה לחדור לשוק הצפון אמריקאי ולעורר מודעות - ולא על מנת לגייס כספים להשלמת פיתוח המכשיר.

 

יוטה-פון פותח על ידי Yota הרוסית. בניגוד לסמארטפון רגיל, הוא כולל מסך 4.7 אינץ' e-ink מונוכרמוטי בצידו האחורי. מסכי e-ink הם חסכוניים במיוחד בסוללה, וגם מאפשרים קריאה נוחה יותר של טקסטים בתנאי שמש. Yota מייעדת את המסך לקריאת ספרים אלקטרוניים כתחליף למכשיר קינדל, הצגת מאמרים ומיילים, או הצגת מידע קבוע כמו שעה, פגישות קרובות ומזג אוויר. לכל שאר המטלות, תוכלו להשתמש במסך ה-AMOLED השגרתי הנמצא בצד הקדמי של המכשיר. מסך זה בגודל 5 אינץ' ומציע רזולוציית Full HD.

 

YotaPhone 2 YotaPhone 2

 

למרות שהמסך ה-e-ink עובד כל הזמן, המכשיר עדיין מספק 5 ימי עבודה מלאים - יתרון משמעותי למשתמשים רבים. שאר המפרט הטכני עצמו שגרתי למדי, וכולל מעבד סנאפדרגון 801 בעל ארבע ליבות במהירות 2.2 גיגה-הרץ, 2 גיגה-בייט זכרון, 32 גיגה-בייט שטח אחסון, מצלמה אחורית באיכות 8 מגה-פיקסל, תמיכה ברשתות סלולר LTE וסוללה בנפח 2,500 מיליאמפר-שעה. המכשיר גם תומך בהטענה אלחוטית.

 

בדקנו את הדגם הקודם של מכשיר היוטה-פון לפני כשנה, ואז הגענו למסקנה שעיצוב שני המסכים הוא בעיקר גימיק. החברה מצידה טוענת שהדגם החדש שיפר לא מעט מהתקלות במכשיר הקודם. עד כה, לפי ההצלחה הראשונית של המכירה באינדיגוגו, נראה כי יש עניין מסויים במכשיר יוצא דופן זה.

  


 

אולם יש לקחת את הצלחת הקמפיין של היוטה-פון בערבון מוגבל: בעוד שמדובר בהישג מרשים עבור אתר גיוס המונים, בפועל מדובר במכירה של מוצר מוגמר ישירות לצרכנים. מכירה של כמה מאות יחידות - גם אם מדובר במכירה מראש - לא מצביע על הצלחה מסחררת.

 

החברה מתכוונת להשיק את המכשיר במערב באוגוסט הקרוב תמורת 600 דולר, אם כי היא מציעה הנחה בגובה 75 דולר למכשיר ביומיים הראשונים לקמפיין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x