$
אפליקציות

זיכרון דיגיטלי: סמסונג השיקה אפליקציה לסיוע לחולי אלצהיימר

היישום, Backup Memory שמו, מציג למשתמש מידע נרחב אודות מכרים שנמצאים בקרבתו או מתקשרים אליו. כך, יהיה לו קל יותר לזהות אנשים, מה שמקל על המטפלים בו ואף עשוי להאט את התפתחות המחלה

הראל עילם 13:5428.04.15
סמסונג השיקה אמש (ב') את Backup Memory - אפליקציה רפואית חדשה המיועדת לחולי אלצייהמר. האפליקציה, שמיועדת למכשירי אנדרואיד, נועדה להקל על החולים בזיהוי האנשים הקרובים להם.
אחת הבעיות הקשות ביותר שבהן נתקלים חולי אלצהיימר והאנשים הסובבים אותם ומנסים לטפל בהם הוא נושא אובדן הזיכרון. החולים לעיתים קרובות אינם זוכרים או מזהים את הרופאים, האחיות ובני משפחתם.

 

 

האפליקציה מזהה את האורחים המגיעים, ומציגה בפני החולה התראה עם תמונות, קטעי טקסט וסרטונים שנועדו להזכיר לו מי האדם שעומד מולו. בין השאר, האפליקציה מאפשרת לבני המשפחה ליצור מעין ארכיון של זיכרונות עבור החולה ולהעלות תמונות רלוונטיות מתקופות שונות של חייו שקשורות לאדם שפוגש אותו. Backup Memory היא יוזמה של קבוצת חוקרים, רופאים ועובדי סמסונג מתוניסיה שהתנדבו בבתי חולים ועבדו עם חולי אלצהיימר.

 

האפליקציה מראה את הקשר שבין המשתמש והאדם שמולו האפליקציה מראה את הקשר שבין המשתמש והאדם שמולו

 

אזר ג'פורה, עובד החברה, כתב: "רצינו להקל על חייהם של חולי אלצייהמר ואלו המטפלים בהם. לא היינו בטוחים בהתחלה איך לעשות זאת. אלצהיימר היא מחלה חשוכת מרפא, אבל מחקרים הראו כיצד ניתן לעורר זיכרונות על ידי תזכורות קבועות וגם לעכב את התפתחות המחלה. כאן ראינו הזדמנות".

 

האפליקציה עדיין מאוד בסיסית בגרסה זו: היא עובדת רק על בסיס עדכוני מיקום דרך בלוטות'. בגרסאות הבאות צפויה סמסונג להוסיף עדכוני מיקום מבוססי GPS, מה שיאפשר לחולים לקבל פרטים על מכרים שצפויים להגיע אליהם גם שעות לפני המפגש עצמו. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x