$
מכשירים ומדריכים

שעון אפל? הסינים מעדיפים את החיקוי האנדרואידי

השעון המזויף יודע לעשות דברים שהמקור לא מסוגל ועולה רק שמינית ממחיר האפל ווטש. בעוד המקור עדיין לכל דורש במדינה, המוכרים מתלוננים על שהזיופים אוזלים מהמלאי כל הזמן. "אנשים קונים 5 שעונים במכה" אמר אחד מהם

הראל עילם 16:4512.04.15

אפל החלה בסוף השבוע האחרון לקבל הזמנות מראש לשעון החכם שלה. בסין הביקוש הוא עצום וההיצע מצומצם - כך שזייפנים מקומיים מצאו פיתרון: שעון מבוסס אנדרואיד בדמות האפל ווטש. הקהל הסיני כל כך מבסוט מהאלטרנטיבה הזולה שהוא קונה אותה בהמוניו; לפי הערכות, מכירות האפל ווטש המזויף אף עולות על של השעון המקורי.

סוכנות רויטרס דיווחה כי באחד הדוכנים בהונג קונג סיפר מוכר כי החיקוי שהוא מציע לצרכנים אוזל מהמלאי בכל פעם. "אנחנו מוכרים ארבעים שעונים ביום. יש לקוחות שבאים וקונים חמישה שעונים במכה אחת. יש הרבה אנשים שמעדיפים את המוצר שלנו".

 

פופולרי יותר מהמקורי. שעון אפל מזויף פופולרי יותר מהמקורי. שעון אפל מזויף

 

השעונים האלו עולים כ-58 דולר, שמינית מהמחיר של הדגם הזול ביותר של האפל ווטש במדינה. בשאר העולם, השעון של אפל עולה כ-350 דולר, אבל מגיע עם שבריר מהיכולות של המוצרים החלופיים בסין. אלו האחרונים מריצים אנדרואיד וכוללים כרטיס SIM, כך שהם יכולים לבצע שיחות גם ללא סנכרון לטלפון - בניגוד למכשיר של אפל.

  

"אף אחד מחברי לא מדבר על הווטש" אמרה לכתב רויטרס אחת הלקוחות בחנות אפל בסין. "אני כאן כדי לקנות אייפד". לקוח אחר אמר כי הגיע לבדוק את השעון "זה לא מכוער כמו שחשבתי!" צחק. "זה נראה מתאים ללבוש קז'ואל. אבל אם אלבש חליפה, זה יראה פשוט מדי". לקוח אחר התלונן: "אני לא חושב שיש צורך בשעון הזה. למה הם יוצרים שעונים כל כך יקרים? מה הטעם?".

 

המוזהב נמכר היטב

 

זאנג צ'ורן, מוכרת בחנות אפל בהונג קונג, הודתה כי יהיו לקוחות שירכשו את השעונים הזולים יותר. "יש אנשים שאין להם הרבה כסף והם יעדיפו את המוצר המזויף. אבל בסך הכל, מי שרוצה מוצר אפל ירצה את המוצר האמיתי".

 

הדגם היקר ביותר של השעון - שעולה קרוב ל-20 אלף דולר במדינה, ומצופה בזהב - אזל תוך פחות משעה באתר החברה בסין. עיתונאים במדינה אמרו כי מהבדיקות שלהם, הדגם היקר אזל בכמעט כל חנות רשמית במדינה. עם זאת, לא ברור כמה מכשירים יוקרתיים כאלו אפל הקצתה לסין. לעומתם, השעונים מהדגמים הפשוטים יותר עדיין זמינים לרכישה בחנות המקוונת של החברה בסין - בעוד החיקויים אוזלים מהמדפים יום אחר יום.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x