שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

החזון של גוגל: רשת סלולר בינלאומית ללא עלויות נדידה

החברה מנהלת עם ספקית הסלולר Three, במטרה להשיק רשת סלולרית חדשה שתאפשר שימוש במכשירים ללא תעריפי נדידה ממדינה למדינה. השקת הרשת עתידה לטלטל את תעשיית הסלולר ולדחוף אותה להוזלות משמעותיות

נמרוד צוק 14:3906.04.15
אחרי שהפכה למובילת ענף מערכות ההפעלה למובייל עם אנדרואיד, עומדת גוגל להיכנס גם לתחום אספקת התקשורת הסלולרית. החברה מקיימת מגעים עם שורה של ספקיות במטרה לאפשר למשתמשי השירות העתידי לבצע שיחות, לשלוח הודעות טקסט ולהתחבר לאינטרנט מכל מקום בעולם ללא תוספת תשלום.
בשבועות האחרונים עסקה החברה במו"מ עם חברת Hutchison Whampoa מהונג קונג, בעלת השליטה בספקית הסלולר הבינלאומית Three, על פי מקורות הטלגרף הבריטי. ההסכם יאפשר לגוגל לספק ללקוחות הרשת שלה בארה"ב שירותי נדידה בבריטניה, אירלנד, הונג קונג, דנמרק, איטליה ומדינות נוספות. בכוונת החברה, כפי הנראה, לספק אותם כחלק מהחבילה הבסיסית.

 

גוגל רוצה רשת סלולר ללא עלויות נדידה גוגל רוצה רשת סלולר ללא עלויות נדידה

 

הבחירה של גוגל ב-Three, טענו המקורות האנונימיים לידיעה, נובעת ממדיניות החברה שמאפשרת ללקוחותיה להתחבר לרשת ללא תשלום נוסף בכל המדינות בה היא פעילה, מדיניות שתואמת את התפיסה שגוגל רוצה ליישם בשירות שהיא תציע. בניגוד לגישה זו, מרבית מנויי הסלולר בעולם נאלצים כיום לשלם תעריפי נדידה גבוהים במיוחד כאשר הם משתמשים במכשיר הטלפון שלהם במדינה אחרת, או לרכוש מהספקית חבילה מיוחדת לשימוש בחו"ל, שגם היא לרוב אינה זולה.

 

הצפי: השקה מצומצמת ומוגבלת

 

גוגל אישרה את התוכניות להקמת השירות החדש בחודש שעבר בתערוכת הסלולר בברצלונה, אבל עד כה נמנעה מלספק פרטים ברורים והסתפקה בהבהרות מה אין בכוונתה לעשות, כשהיא מצהירה שהפרויקט שהיא מתכננת יתבסס על הסכמים עם ספקיות קיימות ולא יכלול פריסה של תשתיות חדשות, ושבשלב הראשון לפחות הוא יהיה בעל היקף מצומצם יחסית, בדומה לאופן בו החדירה החברה את מכשירי נקסוס לשוק הסלולר מתוך כוונה עיקרית ללבות את החדשנות בענף.

 

במידה וגוגל תציע שירות סלולר מוזל בארה"ב, מעריכים לא מעט גורמים בענף, הדבר עשוי לגרור טלטלה משמעותית בענף שנשלט כיום בידי ענקיות תקשורת כמו ורייזון ו-AT&T וסובל מתחרותיות ירודה ומחירים גבוהים. מספר חברות כבר מציעות בחודשים האחרונים שרותי נדידה ללא תשלום, כגון טי-מובייל בארה"ב ו-lLiad Group בצרפת, כאשר במקביל פועלת מועצת האיחוד האירופי לביטול או הפחתת תעריפי הנדידה בין מדינות אירופה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x