$
אינטרנט

חדש מפייסבוק: Scrapbook, אלבום תינוקות וירטואלי

הרשת החברתית מאפשרת להורים למקם את כל תמונות התינוק שלהם בכלי מיוחד, שעשוי להפוך לפרופיל הפייסבוק שלו כשייגדל. השירות זמין בשלב זה בארה"ב בלבד ופועל במתכונת פיילוט

נמרוד צוק 19:5001.04.15
לטובת הורים שמשתוקקים לארגן את התמונות של ילדיהם במקום מרכזי אחד, הכריזה אתמול פייסבוק על כלי חדש בשם Scrapbook - אלבום תמונות ייעודי למטרה זו. הוא  משמש למעקב ויזואלי של ההורים אחר התפתחות הילד שלהם. השירות, שמוגדר בשלב זה כפיילוט נסיוני, מבוסס על תגית פרטית שההורים מגדירים ומאפשרת להוסיף כל תמונה שתתויג באמצעותה לאלבום.
האלבום יופיע כחלק מאיזור הקשרים המשפחתיים בפרופיל, להורים שהקשר ביניהם מוצג בסטטוס הזוגיות של פייסבוק, והוא מאפשר להורים בלבד להוסיף תמונות משלהם או לשלב בו תמונות של ילדיהם שאנשים אחרים מפרסמים ברשת החברתית. במידה ויחליטו להפוך אותו לפומבי, חברים וקרובי משפחה (לפי בחירת ההורים, שיוכלו לקבוע מה תהיה מידת החשיפה של האלבום), יוכלו האנשים שנמצאים במעגלים החברתיים הרלוונטיים לעקוב אחר האלבום ולראות תמונות חדשות שיתווספו אליו כחלק מהפיד.

 

יומן תינוק מקוון. הכלי החדש של פייסבוק יומן תינוק מקוון. הכלי החדש של פייסבוק

 

ההחלטה לפתח את Scrapbook נולדה לאחר שפייסבוק הבחינה כי הורים רבים (65%, על פי בדיקת החברה) מעלים תמונות של ילדיהם בחשיפה לחברים בלבד, ומתייגים את בן או בת הזוג שלהם כך שהן יהיו זמינות לצפיה על ידי מעגלי החברים של שניהם, אבל לא לאנשים זרים לגמרי. היצירה של פתרון ייעודי לכך מאפשרת להציג ילדים בצורה מבוקרת, שלא תמשוך פדופילים למיניהם.

 

בעת ההפעלה הראשונה של השירות, מנגנון אוטומטי יעבור על כל התמונות שאחד ההורים העלה ותייג בהן את ההורה השני כדי לאתר תמונות של הילדים, ויציע את כל התמונות המתאימות כבסיס לאלבום. בעתיד ייתכן כי ניתן יהיה להמיר אותו לפרופיל רגיל כאשר הילד יגיע לגיל 13. בשלב זה השירות מוצע למשתמשים בארה"ב בלבד, ובהמשך הוא יופץ לשאר העולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x