$
חדשות טכנולוגיה

ציוצי המפרסם: טוויטר עוקפת את יאהו בשוק הבאנרים

הרשת החברתית עתידה לעקוף את יאהו בזירת הפרסום המקוון ולהפוך לחברה השלישית בגודלה בתחום בארה"ב – אחרי פייסבוק וגוגל. חברת מחקר צופה צמיחה של 91% בהיקף הפרסום בטוויטר בשנה הקרובה

נמרוד צוק 09:1630.03.15
טוויטר עומדת לעקוף השנה לראשונה את יאהו בשוק הפרסום בבאנרים בארה"ב ולהפוך לחברה השלישית בגודלה, אחרי פייסבוק וגוגל, כך קובעת תחזית חדשה של חברת המחקר eMarketer.
על פי הדו"ח, טוויטר צפויה להרוויח השנה 1.34 מיליארד דולר מפרסומות מסוג זה בשוק האמריקאי, לעומת 830 מיליון דולר בשנה שעברה (צמיחה של 91%), כאשר הכנסותיה של יאהו יגדלו במידה מזערית בלבד, מ-1.23 מילארד דולר ל-1.24 מיליארד דולר. נתח השוק של טוויטר יסתכם השנה ב-5%, לעומת 4.6% בלבד ליאהו.

 

הגידול המהיר בהכנסות הצפויות של טוויטר מפרסום באנרים צפוי להמשך גם בשנים הקרובות, גם אם בקצב מסחרר פחות, ולהגיע ל-1.92 מיליארד דולר ב-2016 (צמיחה של 43%) ול-2.54 מיליארד דולר ב-2017 (צמיחה של 33%). ב-2017 יגיע נתח השוק של החברה ל-6.8%, לעומת 3.7% בלבד בשנה שעברה.

 

הפרסום בטוויטר בצמיחה הפרסום בטוויטר בצמיחה

 

טוויטר, עם זאת, עדיין צפויה תישאר הרחק מאחורי פייסבוק וגוגל שימשיכו לשלוט בשוק - חלקה של פייסבוק צפוי לגדול מהכנסות מ-5.29 מיליארד דולר בשנה שעברה לכ-10 מיליארד דולר ב-2017, ושל גוגל - מ-3 מיליארד דולר בשנה שעברה ל-4.13 מיליארד ב-2017. במונחי נתח שוק, פייסבוק צפויה להמשיך לחזק את אחיזתה בשוק ולהגדיל את חלקה מ-23.8% בשנה שעברה ל-26.9% ב-2017, כאשר נתח השוק של גוגל ירד באותה התקופה מ-13.7% ל-11.1% בלבד, על פי התחזית.

 

רוב ההכנסות - מהמובייל

 

ההתחזקות הצפויה של טוויטר נובעת, לטענת מחברי הדו"ח, מהכוח שלה בענף המובייל שהופך דומיננטי יותר ויותר בעולם הפרסום הדיגיטלי - 88% מהכנסותיה מפרסום ברבעון האחרון הגיעו ממודעות שהוצגו למשתמשי סמארטפונים וטאבלטים, לעומת חמישית בלבד מאלו של יאהו. בנוסף, טוויטר הגדילה לאחרונה את מספר המודעות שהיא מציגה למשתמשיה והיא מחפשת דרכים להגדיל את היקפי שטחי הפרסום שהיא משווקת באמצעות שיתופי פעולה עם גופי מדיה נוספים. בניגוד לפרסומות הבאנרים של יאהו פייסבוק שמופיעות באתר ובאפליקציות כבאנרים (לצד פוסטים ממומנים, אצל פייסבוק) ולאלו של גוגל שמופיעות באתרים החברים ברשת Display Network, הפרסום בטוויטר מופיע כיום רק במסגרת של ציוצים ממומנים.

 

גורם נוסף להתחזקות של טוויטר ופייסבוק הוא הגידול בפרסום מצד מפתחי אפליקציות, שרוכשים מודעות באפליקציות אחרות במטרה להשיג משתמשים חדשים. בפרסומות מסוג זה, שצפויות לצמוח השנה להיקף של 3 מיליארד דולר ול-10% מהשוק, המשתמש נשלח לדף האפליקציה המקודמת בחנות של גוגל או של אפל לאחר ההקלקה על המודעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x