$
חדשות טכנולוגיה

ראש מטה הסייבר: "מגזר ההייטק לא יכול להתמודד עם ההאקרים לבדו"

אביתר מתניה אמר כי ממשלת ישראל צפויה לסייע לארגונים בתחום אבטחת המידע, לחייב משרדי ממשלה להקצות תקציבים לאבטחת שירותיהם ואף עשויה להעניק הטבות מס לחברות הסייבר

מאיר אורבך 16:1724.03.15
אביתר מתניה, ראש מטה הסייבר הלאומי במשרד ראש הממשלה, מקווה להחיות את יוזמת ההטבות הייחודיות לפארק הסייבר בבאר שבע - כך אמר בפתח כנס סייברטק, תערוכת אבטחת מידע שנערכת בימים אלה בת"א.

ההטבות כללו בעיקר הטבות מס איכותיות אשר נועדו למבנה פארק ההייטק בבאר שבע. על פי הערכות מטה הסייבר, לישראל נגרם מדי שנה מהתקפות סייבר נזק המגיע ל-2 מיליארד דולר. לכנס הגיעו בכירים בתחום אבטחת המידע מהאו"ם ומהרשות להגנת המולדת בארה"ב, מחברות כקוקה-קולה, בואינג, סיטי בנק, RSA ועוד. בנוסף, יוצגו בכנס מוצרי הסייבר של כמאה סטארט-אפים מישראל.

 

אביתר מתניה, ראש מטה הסייבר הלאומי אביתר מתניה, ראש מטה הסייבר הלאומי צילום: גלעד קוולרצ'יק

 

"במהלך השנה שעברה, היינו כולנו עדים לזינוק הבלתי נמנע באיומי סייבר בכל הרמות – בתחכום, בהיקף, בשכיחות, במורכבות ובתעוזה", אמר מתניה. "אנו מעודדים מהמודעות ההולכת וגוברת של ארגונים לחומרת האיומים האלה. ההכרה המשותפת שנכסים ותהליכים יסודיים בכלכלה ובחברה עלולים להימצא בסכנה מוחשית היא הקטליזטור לשיתוף הפעולה הנדרש בין כל בעלי העניין".

 

לדבריו, על אף הצמיחה במודעות, התקפות משמעותיות שבוצעו השנה גילו שהציבור והשוק לא יכולים להתמודד עם איומי הסייבר לבדם. מתניה אמר כי בשנתיים האחרונות פועל מטה הסייבר הלאומי עם גורמים שונים להבטחת החוסן הלאומי בתחום. בין השאר, תוקם רשות לאומית להגנת מידע, שתפעל בשיתוף פעולה עם גורמים בשוק המקומי והעולמי.

 

בנוסף, הוגדרה מפת דרכים להסדרת שוק אבטחת המידע, כאמצעי להבטחת החוסן הכללי של ישראל בתחום. למשל, כל משרד ממשלתי יידרש להקצות לפחות 8% מתקציב ה-IT שלו לסוגיות אבטחת מידע.

 

חשוב לציין שבשטח המצב שונה לחלוטין על אף ההצהרות הללו: בישראל אין, למשל, צוות תגובה למקרי סייבר (CERT) ממשלתי פעיל כפי שיש כמעט בכל מדינה מערבית. תחת זאת, צוות התגובה שקיים בארץ הוא גוף התנדבותי שמורכב ממומחי אבטחת מידע שמכירים בחשיבות קיומו ולא מקבלים כל סיוע ממשלתי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x