$
מכשירים ומדריכים

הכירו את Neptune, השעון החכם שיחליף את כל מוצרי המובייל שלכם

פיתוח חדש הופך שעון חכם למוח רב עוצמה עבור קשת רחבה של מכשירים - סמארטפון, טאבלט טלוויזיה ועוד. המכשירים נמכרים יחד ב-900 דולר ומגלמים תפיסה יצירתית במיוחד בזירת המחשוב הלביש

הראל עילם 12:2517.03.15
חברת נפטון הקנדית חשפה מיזם יצירתי ויוצא דופן בתחום המחשוב הלביש: בעוד אפל, סמסונג והאחרות מתייחסות לשעון החכם בתור אביזר נלווה לסמארטפון, בחרה החברה להפוך אותו למוצר הכי חשוב בעולם המובייל - לכזה שאי אפשר בלעדיו.

השעון של החברה מתפקד בתור Hub שמרכז את משאבי העיבוד והקישוריות של שורת מוצרים – מסמארטפון, דרך טאבלט ועד חיבור לטלוויזיה. רוב השעונים החכמים בשוק נשענים על חיבור סלולרי וכוח המחשוב של הטלפון החכם שלכם. מספר מצומצם יחסית של מכשירים, כגון גיר S מבית סמסונג, מציעים חיבור אינטרנט עצמאי ומתפקדים כמכשירים נפרדים, אבל גם הם מוגבלים יחסית.

 

שעון נפטון והמכשירים אליהם מתחבר שעון נפטון והמכשירים אליהם מתחבר

 

השעון של נפטון יהיה מחובר כל הזמן ויצויד במסך מגע מלבני בגודל 2.4 אינץ', חריץ נאנו-סים לחיבור סלולר דור שלישי וסוללה גדולה וכבדה בעוצמה של 1,000 מיליאמפר-שעה. הוא יריץ את אנדרואיד 5.0, ולא את אנדרואיד Wear, מערכת ההפעלה היעודית של גוגל למוצרי מחשוב לביש.

 

שעון הנפטון עצמו שעון הנפטון עצמו

 

עם זאת, הוא ישתמש בממשק יעודי המבוסס על מספר חיישני לחץ שיאפשרו למשתמשים שליטה מדויקת יותר. המפרט הטכני כולל בין השאר מעבד ארבע-ליבות במהירות 1.8 גיגה-הרץ ו-64 גיגה-בייט שטח אחסון.

 

ממשק כתיבת ההודעות בשעון ממשק כתיבת ההודעות בשעון

 

אבל כאן מתבצע המהפכה האמיתית של נפטון - כאשר תרצו, תוכלו לשלוף מהכיס טלפון חכם מבית נפטון, שהוא בעצם לא יותר מאשר מסך חמישה אינץ' ברזולוציית 720p עם מצלמות קדמיות ואחוריות ולהתמשק לשעון. החברה קוראת לטלפון היעודי "פוקט סקרין" והמידע מהשעון לטלפון דרך חיבוריות WiGix. כל כוח העיבוד, שטח אחסון, החיישנים, חיבור ה-GPS והבלוטות' והיכולות המתקדמות ישארו בשעון. החברה עצמה הודתה: "זה לא טלפון חכם במיוחד, אבל הוא לא צריך להיות".

 

אלטרנטיבית, תוכלו להשתמש בטאבלט, אלטרנטיבה גדולה יותר לפוקט סקרין עם מסך של עשרה אינץ' ברזולוציית Full HD. לטאבלט גם ניתן לחבר מקלדת בצורה אלחוטית או לחבר את המקלדת והטאבלט בעזרת התקן מיוחד ליצירת מחשב נייד היברידי. הטלפון והטאבלט יצוידו בסוללות חזקות יחסית (2,800 ו-7,000 מיליאמפר-שעה בהתאמה) ויוכלו להטעין את השעון במידת הצורך.

 

החברה טוענת כי ביחד, שלושת המכשירים יכולים לספק מספר ימי עבודה רצופים ללא צורך בהטענה.

 

הסמארטפון והטאבלט יוכלו להטעין את השעון הסמארטפון והטאבלט יוכלו להטעין את השעון

 

החברה גם מציעה דונגל HDMI שיכול להתחבר לטלוויזיה, אלטרנטיבה להתקני האנדרואיד והכרומקאסט הזמינים כיום. כל חבילת המוצרים הזאת, יחד עם סט אוזניות, ההתקן, המקלדת, השעון ושני המסכים, יעלו כ-900 דולר.

 

נכון לרגע זה, החברה מגייסת כספים בקמפיין גיוס המונים דרך אתר אינידגוגו. בזמן הקמפיין היא מציעה את חבילת המוצרים בהנחה של 300 דולר. החברה רצתה לגייס כ-100 אלף דולר אבל בתוך יומיים גייסה כבר 800 אלף. נפטון אינה חדשה בתחום גיוס ההמונים או המחשוב הלביש - ב-2013, היא גייסה בהצלחה 800 אלף דולר לפיתוח שעון חכם אחר בשם Pine, שאמנם עמד ביעדים שהחברה הציבה לעצמה אבל עדיין היה מגושם ופשוט יחסית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x