שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

פורצי הדרך

הטכנולוגיה שתשים לכם מסכים על הגוף - ובכל מקום שתבחרו

חוקרים פיתחו טכניקה פשוטה להפליא להדפסת מדבקות שהן מסכים לכל דבר באמצעות מדפסת הזרקת דיו רגילה. בעזרתה, ניתן להפוך כל משטח למסך ואפילו להציב מסכים על גוף האדם, בעלות של 22 דולר למסך בגודל 13 אינץ'

הראל עילם 13:1011.03.15

כמה מסכים יש בחייכם? טלוויזיה בסלון, סמארטפון בכיס, מחשב בעבודה ואולי טאבלט? בעתיד הקרוב תוכלו למלא בעצמכם את הבית במסכים, אם רק תרצו. קבוצת חוקרים מאוניברסיטת חבל הסאר הגרמנית ומרכז המחקר על שם מקס פלנק קרובה להשקה של טכניקה המאפשרת לכל משתמש להפוך כל משטח או חפץ למסך לכל דבר - בין היתר, היא עובדת על בדים, עור אדם, עלי צמחים ועוד.

הטכניקה מכונה PrintScreen ונשענת על מדפסת הזרקת דיו רגילה. במסגרתה מודפס דיו מיוחד על נייר פוטואלקטרי בעובי 0.1 מילימטר וברזולוציה שקרובה ל-HD. כשנחשף הנייר לזרם חשמלי, פולט הדיו אור, מה שמאפשר לו לתפקד כמסך. 

 

 

הנייר כה דקיק שהוא שקוף וגמיש לחלוטין וניתן להדביק אותו לאחר מכן לכל משטח. הקבוצה הדגימה כיצד היא יכולה ליצור מדבקות המתפקדות כמסך, ואז הדביקו אותן על צמחים, שולחנות פלסטיק, צמיגים, גזעי עצים, חולצות ועמודי חשמל.

 

מסך שהודבק על רצועת שעון מסך שהודבק על רצועת שעון

 

מכיוון שהטכניקה מבוסס על הזרקת דיו, בתיאוריה המשתמשים יכולים ליצור לעצמם מסך בגודל גודל ומידה שירצו, פשוט על ידי שימוש בתוכנות כגון וורד או פוטושופ. העלות של יצירת מסך מודפס בגודל של דף A4 היא בערך 22 דולר, לפי הקבוצה.

 

מסך שהודבק על צמח מסך שהודבק על צמח

 

אחד החוקרים בקבוצה, סימון אולברדינג, אמר כי בעתיד יהיה ניתן להשתמש באותה טכניקה גם ליצירת מסך מגע על ידי הוספת שכבה נוספת על הנייר הפוטואלקטרי, ועל ידי שימוש במדפסות תלת-ממד ליצירת אובייקטים מורכבים שכל חלק מהם הוא אינטראקטיבי. "עד כה, שום דבר מזה לא היה אפשרי. מסכים היו מיוצרים עבור המשתמש, לא על ידי המשתמש".

 

הקבוצה עובדת על הפיתוח מזה מספר שנים ותציג את יכולותיו במלואן בתערוכת Cebit בהנובר בשבוע הבא.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x