$
חדשות טכנולוגיה

בריטניה: מיזם מיוחד מאפשר לעיוורים לנווט ברכבת התחתית

רשות התחבורה הציבורית של לונדון פרסה בתחנת פימליקו 16 משדרי בלוטות', שמתקשרים עם אפליקציה מיוחדת ואוזניות מיוחדות. בעזרת המערכת, יכולים עיוורים ובעלי מוגבלויות ראייה שונות להשתמש ברכבת גם ללא סיוע

הראל עילם 13:4309.03.15
מיזם קהילתי וטכנולוגי חדש מנסה להפוך את הרכבת התחתית בלונדון לנגישה לחלוטין גם עבור משתמשים בעלי מוגבלויות ראיה. המיזם מתבסס על שימוש באפליקציות, מכשירי סלולר ומשדרי בלוטות'.
כיום עיוורים אינם יכולים להשתמש באופן חופשי ברכבת התחתית של העיר; הם חייבים לתאם מתנדב המלווה אותם או לבקש מראש מעובד רשות התחבורה לסייע להם. כל תייר בעיר מכיר את תחנות התחתית הענקיות, שיכולות להיות סבוכות גם למשתמשים ללא כל מוגבלות.

 

הרכבת התחתית בלונדון הרכבת התחתית בלונדון צילום: בלומברג

 

הקהילה המלכותית לעיוורים (RLSB), זרוע המתנדבים הצעירים של הקהילה, סטודיו המשחקים Ustwo ורשות התחבורה הציבורית של לונדון (TFL) השיקו במהלך סוף השבוע האחרון ניסוי נרחב בתחנת הרכבת התחתית פימליקו, הנמצאת לא רחוק מתחנת ויקטוריה.

 

אפליקציה יעודית בשם Wayfindr מאכנת בדיוק רב את מיקום המשתמשים בעזרת 16 משדרים שהותקנו בתחנה, ויכולה להתריע בפני המשתמש כאשר הוא מתקרב לרציף, מדרגות נעות או שער סגור. האפליקציה גם תשלח למשתמש הודעות קוליות קצרות שיתארו לו את האזור סביבו, תוך כדי שימוש באוזניות עם טכנולוגיית bone conduction, המאפשרת למשתמש גם להקשיב למסר שנשלח מהאוזניות וגם להקשיב לסביבה ללא הפרעה.

 

TFL הודיעה כי באופן ראשוני הניסוי בתחנת פימליקו ימשך כחודש, ובהמשך יורחב גם לתחנות נוספות ברחבי העיר. מ-RLSB נמסר שבהמשך עתידה הטכנולוגיה להגיע גם אל מערכות תחבורה ציבורית בערים נוספות וכן בשדות התעופה השונים בלונדון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x