$
אפליקציות

ההימור של סנאפצ'ט השתלם: מגייסת לפי שווי של 19 מיליארד דולר

לפי הדיווחים, אפליקציית ההודעות המיידיות - לאחר שסירבה להצעות רכש מצד פייסבוק וגוגל - מגייסת כחצי מיליארד דולר בהון סיכון לפי שווי שנע בין 16 ל-19 מיליארד דולר

נמרוד צוק 11:5818.02.15
לכל מי שהופתע כאשר סנאפצ'ט דחתה ב-2013 את הצעות הרכישה של גוגל ופייסבוק, והביע פליאה כאשר החברה הוערכה ב-10 מיליארד דולר בסבב ההשקעה האחרון, נכונה הפתעה גדולה אף יותר: אפליקציית ההודעות המיידיות האנונימית והחביבה על בני הנוער מנסה לגייס כעת הון נוסף על פי הערכת שווי שנעה של 16 מיליארד עד 19 מיליארד דולר. כך דיווחה אמש (ג') סוכנות הידיעות בלומברג.

על פי הדיווח, החברה מנסה לגייס כעת כ-500 מיליון דולר נוספים משורה של קרנות הון סיכון. אם המהלך יצליח, הדבר יהפוך את סנאפצ'ט לחברת הסטארט-אפ הפרטית השלישית בשוויה בעולם, אחרי יצרנית הטלפונים הסינית שיאומי המוערכת ביותר ב-45 מיליארד דולר וחברת המוניות אובר המוערכת כעת ב-40 מיליארד דולר. הערכת שווי של 19 מיליארד דולר תמקם את סנאפצ'ט כשוות ערך לוואטסאפ, שנמכרה כזכור ב-19 מיליארד דולר לפייסבוק (אם כ מספר זה תפח בסופו של דבר ל-22 מיליארד דולר, בעקבות העליה בשווי מניית פייסבוק).

 

מנכ"ל ומייסד סנאפצ'ט, אוון שפיגל מנכ"ל ומייסד סנאפצ'ט, אוון שפיגל

 

סנאפצ'ט מזנקת

 

רק בדצמבר האחרון החברה גייסה הון סיכון לפי שווי של 10 מיליארד דולר. אז היא גייסה כ-485.6 מיליון דולר מלא פחות מ-23 משקיעים, ביניהם גם קרן ההון סיכון הנחשבת קליינר-פרקינס ויאהו. עד להשקעה זו החברה גייסה 163 מיליון דולר מקרנות כגון בנצ'מרק קפיטל ו-IVP. לאורך כל זה, החברה ממשיכה לצמוח למרות השערוריות שהחברה נקשרה בהן, כולל דליפת מידע, הטרדות מיניות ואפילו צעיר שנאסר לאחר ששלח לחברו תמונות של אדם שבדיוק רצח.

 

החברה, אותה הקים אוון שפיגל בן ה-24 עם שני שותפים נוספים, התחילה את דרכה כפלטפורמה עבור צעירים שרוצים לשלוח הודעות סקסטינג ותמונות עירום, בשל היכולת לשלוח הודעות שמשמידות עצמה אוטומטית לאחר הצפיה. בהמשך ניסתה החברה להוסיף לאפליקצייה יישומים נוספים ולהגיע לקהלים רחבים יותר עם תכונות חדשות כגון "סיפורים", מקבצי פוסטים שמוצגים לכל החברים של המשתמש למשך 24 שעות, או "סנאפקאש", פיצ'ר שנוסף בנובמבר בשיתוף עם חברת התשלומים Squareבמטרה לאפשר העברת סכומי כסף קטנים בקלות בין חברים.

 

מספר המשתמשים הפעילים באפליקציה מוערך בכ-100 מיליון. על פי הנתונים שפרסמה בשנה שעברה, משתמשיה שולחים כ-700 מיליון תמונות וסרטונים מדי יום. עד לפני כמה חודשים לא היו לה כל הכנסות, אבל לאחרונה היא החלה לחפש דרכים להרוויח כסף מפעילותה, כגון קידום סרטי קולנוע על ידי שליחת קטעי וידאו מהסרט למשתמשים, או Discover, כלי תקשורת חדש דרכו החברה יכולה לקדם תכנים מקוריים הכוללים פרסומות, כאשר התכנים פותחו על ידי סנאפצ'ט בשיתוף פעולה עם שותפי תוכן כגון CNN ו-ESPN.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x