$
מכשירים ומדריכים

שוק המחשוב הלביש: מוטורולה וסמסונג בראש

בשנה האחרונה נמכרו בעולם 4.6 מיליון שעונים וצמידים חכמים, כשהדגמים הנמכרים ביותר הם ה-Moto360 של מוטורולה, שעוני וצמידי סמסונג ושיאומי - שהשיקה צמיד חכם זול במיוחד והגיעה למיליון מכירות

נמרוד צוק 16:5212.02.15
המחשוב הלביש הוא אולי אחד הנושאים הטכנולוגיים המדוברים ביותר של השנה האחרונה, אבל נתוני המכירות מראים שמוצרי הקטגוריה עד רחוקים מכניסה למיינסטרים: במהלך 2014 נמכרו בעולם 4.6 מיליון שעונים וצמידים חכמים מכל היצרנים והדגמים, מתוכם 720 אלף בלבד שמתבססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד Wear, על פי דו"ח של חברת המחקר קנאליס שפורסם אמש.

אחת השחקניות החזקות בשוק, על פי הדו"ח, היא Pebble שמכרה יותר ממיליון יחידות מאז השקת השעון החכם שלה ב-2013. וגם סמסונג עושה מאמצים ניכרים בתחום, עם שישה מוצרים חדשים שהושקו במהלך 14 חודשים, שהפכו אותה למובילת השוק במונחי מספר היחידות הכולל שנמכרו.

 

שעון הגיר S של סמסונג שעון הגיר S של סמסונג צילום: ניצן סדן

 

"סמסונג עומדת בפני קושי מתמשך לשמור על עניין בקרב הלקוחות, והיא תצטרך לעבוד קשה כדי למשוך מפתחים לפלטפורמת Tizen", צופים האנליסטים של קנאליס. על פי הדו"ח, המוצר המוביל במכירות מבין מכשירי האנדרואיד היה המוטו 360 של מוטורולה, למרות קשיי אספקה שהובילו לעיכובים במסירת המכשירים ברבעון האחרון של 2014. גם LG שיפרה את מקומה עם ה-G Watch R שהראה שיפורים ניכרים לעומת הדגם הקודם, וסוני ואסוס השיגו דריסת רגל עם מכשירי אנדרואיד Wear ראשונים מתוצרתן.

 

מחכים לאפל

 

גם שיאומי הסינית הצליחה לקדם את עצמה למקום בולט בשוק, עם מיליון יחידות של הצמיד החכם הבסיסי והזול יחסית Mi Band שמכרה במהלך השנה. "האסטרטגיה הייחודית של שיאומי מראה איך אפשר להפוך לשחקנית משמעותית באמצעות הסתמכות על הגודל העצום של השוק הסיני", כתבו האנליסטים. למרות ההצלחה של שיאומי, את הסגמנט הבסיסי של שוק הצמידים עדיין מובילה פיטביט הותיקה.

 

תחזית נוספת שנכללה בדו"ח צופה כי השקת האפל ווטש תגדיל משמעותית את היקף השוק כולו. אנשי החברה שיבחו את ההחלטות שהחברה קיבלה בפיתוח פלטפורמת WatchKit, ובעיקר את היכולות החזקות שלה במיקסום חיי הסוללה של השעון, וקבעו כי גוגל תצטרך לבצע שיפורים רבים באנדרואיד Wear כדי לעמוד בשורה אחת עם הטכנולוגיה של אפל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x