$
מכשירים ומדריכים

בשורה לחולי סוכרת: שעון אפל יוכל לשפר את בריאותכם

אפליקציה חדשה שפותחה לשעון מתחברת לחיישן חיצוני מיוחד ומציגה מידע מתעדכן על מצב הסוכר בדם. הניטור מדויק ומאפשר לצמצם את הסיכון להתפתחות התקפי לב, מחלות כליות וסיבוכי סוכרת אחרים

נמרוד צוק 09:1411.02.15
אפליקציה חדשה לשעון האפל ווטש, צפויה להקל על חייהם של חולי סוכרת: בשילוב עם חיישן מיוחד שהחולה חוגר על הבטן, היא תוכל להציג לו מידע מעודכן על רמת הסוכר בדם, וכך לסייע בתזמון הזרקות האינסולין או קבלת טיפולים אחרים, ובהורדת הסיכון להתפתחות של התקפי לב, מחלות כליות ובעיות מסוכנות אחרות במקרים של סוכרת מסוגים קשים.
המערכת, מתוצרת חברת DexCom שמתמחה בפיתוח מוצרים טכנולוגיים שמסייעים ללוקים במחלה, מודדת את רמת הסוכר כל חמש דקות, מציגה את המידע על המסך של בקר אלחוטי ייעודי ובמקביל שולחת אותו באמצעות בלוטות' אל הסמארטפון, למי שמעדיף לצפות בנתונים על גבי אפליקציית מובייל. ההוספה של אפליקציית אפל ווטש למערכת תאפשר לצפות במידע ולקבל התראות על ירידה ברמת הסוכר בקלות רבה יותר ממסך השעון החכם - הודות לשילוב חיישני השעון עצמו.

 

שעון אפל שעון אפל צילום: apple.com

 

האפליקציה, שצפויה להגיע לשוק באפריל, במקביל ליציאת השעון לשוק, תגיע בשתי גרסאות - האחת לצפיה על ידי המשתמש עצמו והשניה שמתאימה להצגת מידע רפואי מפורט יותר שיסייע לרופא שלו לתת לו טיפול מתאים. בניגוד למרכיבים הבסיסיים של המערכת, שנדרשו לעבור את בדיקת ה-FDA לפני שאושרו לשיווק בארה"ב, האפליקציה אינה דורשת את אישור הרשות אלא רק את רישומה במאגר המידע שלה, מאחר והיא משמשת להצגה בלבד של מידע רפואי, בדומה לאפליקציות בריאות אחרות לסמארטפונים ושעונים חכמים.

 

תחום הבריאות והכושר הוא אחד התחומים האסטרטגיים מבחינת אפל בפיתוח השעון החכם. במכשיר יכללו שורה של אפליקציות מובנות שיציגו למשתמש מידע על הפעילות הגופנית השוטפת שלו, מרחקי הליכה, אפקטיביות של אימוני כושר ועמידה ביעדים, כאשר חיישני התנועה והדופק ופלטפורמת הפיתוח HealthKit אמורים לאפשר לצידן מגוון גדול של אפליקציות צד ג' בתחום.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x