$
חדשות טכנולוגיה

סווטש: נחשוף שעון חכם שלא זקוק לטעינה

השעון יכלול אפליקציית תשלומים ויסתנכרן עם מכשירי ווינדוס פון ואנדרואיד. לדברי מנכ"ל החברה, השעון יצויד בסוללה מיוחדת שתציג זמן פעולה ארוך במיוחד - נקודת תורפה משמעותית של השעונים החכמים שנמכרים כיום

רפאל קאהאן 17:1608.02.15

ענקית השעונים השווייצרית סווטש תשיק שעון חכם באפריל הקרוב -כך אמר לסוכנות בלומברג מנכ"ל החברה, ניק האייק. לדבריו, השעון יתבסס על סוללה מיוחדת, פרי פיתוח של סווטש שתחסוך לחלוטין את הצורך להטעין אותו.

ההכרזה יוצאת הדופן עלולה לגרום למהפכה בתחום שבו אחד החסמים העיקריים הוא זמן הפעולה הזערורי של השעונים החכמים. בין שעוני האנדרואיד שיודעים להחזיק לכל היותר שלושה ימים ללא הטענה, עבור בשעון הפבל שמסוגל לשרוד כחמישה ימים וכלה בשעון של אפל שלא צפוי לשרוד יותר מ-19 שעות - ההכרזה של סווטש עלולה להכות את כל היצרנים שוק על ירך.

 

שעוני סווטש שעוני סווטש

 

האייק לא התייחס ליכולותיו העתידיות של השעון, אך אמר שהוא יוכל להסתנכרן עם מכשירי ווינדוס פון ואנדרואיד ושהוא יכלול אפליקציית תשלומים. ההצהרה של האייק התייחסה לשירות תשלומים בחנויות של הרשתות השווייצריות מיגרוס וקואופ, כך שלא ברור אם השעון יושק ברחבי העולם.

 

רוב הסיכויים שהמכשיר לא יכלול שבב NFC בגלל צריכת החשמל שלו. לעומת זאת, התקשורת תתבסס ככל הנראה על בלוטות' LE, גרסה חסכונית במיוחד. סווטש ידועה בחדשנות שלה בתחום השעונים: למשל, היא היתה הראשונה מבין יצרניות השעונים המסורתיות שהשיקה שעונים מבוססי מגע (טיסו Touch) וכן שעוני צלילה שצוידו בחיישנים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x