$
אינטרנט

הורשע מפעיל שוק הסמים המקוון Silk Road

רוס אולבריכט צפוי לעונש שיכול להגיע למאסר עולם. זאת, בגין הפעלת אתר הסחר בסמים ובנשק, ניסיונות הונאה ואף חשד שהזמין רוצח שכיר שיחסל את אחד מלקוחותיו. אחד הכלים שסייעו להרשעה: תיעוד העברות הביטקוין בו השתמש

עומר כביר 13:2705.02.15
סוף פיראט למאסר: חבר מושבעים פדרלי הרשיע אתמול את רוס אולבריכט בעבירות שקשורות להפעלת אתר הסחר בסמים המחתרתי סילק רוד (Silk Road), וקיבל בכך למעשה את טענות התביעה שאולבריכט הוא מפעיל האתר, שהשתמש בכינוי "הפיראט האיום רוברטס". כעת הוא עשוי להישלח למאסר עולם.

אולבריכט (30) נעצר לפני כשנה וחצי והואשם בהקמת ובהפעלת אתר סילק רוד, שנחשב אז לאחד ממוקדי הסחר בסמים הגדולים בעולם, שאפשר סחר אנונימי בסמים בשווי מוערך של 1.2 מיליארד דולר. האתר שימש כמעין eBay לסוחרים בסמים ובמוצרים פליליים אחרים (דוגמת כלי נשק) והיווה פלטפורמת מסחר שבה יכלו סוחרים ומוכרים לבצע עסקאות, כשאולבריכט משמש בעיקר כגורם מתווך ומפקח.

 

רוס אולבריכט רוס אולבריכט

 

בשלושת השבועות האחרונים התנהל בבית משפט פדרלי במנהטן משפטו הפלילי של העבריין, בו נטען שהוא הגורם שמאחורי הקמת והפעלת האתר. הוא הואשם בשבע עבירות חמורות, ובהן קוסנפירציה לסחר בסמים, קונספירציה להלבנת כספים ומעורבות בפעילות פלילית מתמשכת. אתמול הסתיים המשפט והחלו דיוני המושבעים, שבתום ארבע שעות בלבד הרשיעו את אולבריכט בכל שבעת הסעיפים בהם הואשם.  

 

פרקליטו של אולבריכט, ג'ושוע דראטל, אמר שבכוונת מרשו לערער על ההרשעה. לדבריו, השופטת שכיהנה בתיק, קתרין פורסט, מנעה ממנו לזמן עדים שתמכו בטענות ההגנה. דראטל מתייחס להחלטת פורסט שלא לאפשר למומחה מטבעות דיגיטליים מטעם ההגנה להעיד, בטענה שלתובעים לא נתנה שהות מספקת על מנת להתכונן לעדותו.

 

 

אתר סילק רוד אתר סילק רוד

 

המטבעות הווירטואליים סייעו בהרשעה

 

התביעה הציגה ראיות דיגיטליות שקושרות את אולבריכט לאתר, דוגמת מפתחות הצפנה בהם השתמש "הפיראט איום רוברטס" כדי להתחבר לאתר, שנמצאו על מחשבו של אולבריכט. במקרה אחר העיד סוכן פדרלי כיצד עקב אחרי 3,760 עסקאות ביטקוין שתועדו בשרתים של סילק רוד, ואיך 700 אלף ביטקוינים – שווה ערך של כ-13 מיליון דולר בשעתו - הגיעו לכיסיו השונים של אולבריכט.

 

אולבריכט, מצדו, הציג הגנה אחידה ומבולבלת. בעוד שבתחילת הדרך הוא הכחיש כל קשר לאתר, במשפט כבר נאלצה ההגנה להודות שאולבריכט היה מעורב בהקמתו, אך הכחישה שהוא זה שניהל את האתר בפועל. תחת זאת, ניסה אולבריכט לטעון שמאחורי האתר עומד דווקא מארק קארפלס, מייסד בורסת הביטקוין מאונט גוקס. בנוגע לקשר בין אולבריכט לעסקאות הביטקוין שתועדו בשרתי סילק רוד, העלתה ההגנה טענה לא סבירה שאולבריכט רק השתמש באתר כארנק ביטקוין.

 

עונשו של אולבריכט צפוי להיגזר ב-15 במאי, וזה יכול להגיע עד למאסר עולם. ואולם, צרותיו של השודד האיום לא מסתיימות כאן. אולבריכט חשוד גם ששילם 150 אלף דולר לרוצח שכיר, במטרה שזה יחסל את אחד ממשתמשי האתר שניסה לסחוט מאולבריכט חצי מיליון דולר תחת איום שאם לא ישלם לו הוא יפרסם את שמותיהם וכתובותיהם של משתמשי סילק רוד. משפטו של אולבריכט באשמת שידול לרצח צפוי להיפתח בעתיד הקרוב בבולטימור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x